Bane Resultatliste, Divisions_Match 19.09.2010
0Bane 1Bane 2ABane 2BBane 3A
Bane 3BBane 4ABane 4BBane 5Bane 6
Bane 7ABane 7BBane 8Forloeb 1Forloeb 2
Forloeb 3

0

    123116 U1 Ukjend løber123116   NOTEAM                           Ukendt    
    123067 U1 Ukjend løber123067   NOTEAM                           Ukendt    
    123072 U1 Ukjend løber123072   NOTEAM                           Ukendt    

Bane 1, 9000m., 27p.

  1 René Rokkjær                   OK Pan Århus              H35-      54:26      8   8   8 
  2 Søren Bobach                   Silkeborg OK              H21-      54:36      7           8   8 
  3 Christian Bobach               Silkeborg OK              H21-      55:56      6           7   7 
  4 Henrik Leth Jørgensen          OK Pan Århus              H21-      57:02      5   7   7 
  5 Claus Hallingdal Bloch         OK Pan Århus              H21-      57:35      4   6   6 
  6 Flemming Jørgensen             OK Snab                   H21-    1:03:05    
  7 Thomas Fredberg                Silkeborg OK              H35-    1:04:52      3           6   6 
  8 Per Hjerrild                   NOTEAM                    NOCLAS  1:05:09    
  9 Jakob Ekhard Edsen             Aarhus 1900 Orientering   H-20    1:05:42    
 10 Lars Lindstrøm                 OK Pan Århus              H21-    1:06:38      2   5   5 
 11 Mikkel Johansen                Aalborg OK                H-20    1:08:12          6       7      10 
 12 Magnus Kristensen              OK Snab                   H-20    1:08:22    
 13 Keld Hinge Krogsgaard          Silkeborg OK              H35-    1:09:15      1           4   5 
 14 Flemming Thyssen               Horsens OK                H35-    1:09:19              4       4   7 
 15 Asbjørn Mathiasen              Silkeborg OK              H21-    1:09:52    
 16 Lars Hjerrild                  OK Pan Århus              H-20    1:11:05      2   1   2 
 17 Lasse Korsbæk                  St. Binderup OK           H21-    1:12:41    
 18 Niklas Ingwersen               Horsens OK                H-20    1:13:20              4       5   7 
 19 Rico Hejlskov Mogensen         St. Binderup OK           H21-    1:13:54    
 20 Bjarke Boserup                 Aalborg OK                H-20    1:15:10          3       4       5 
 21 Thomas Nørgaard                OK Pan Århus              H21-    1:19:43    
 22 Henrik Albahn                  NOTEAM                    NOCLAS  1:20:20    
 23 Andreas Lyngaa                 OK Pan Århus              H21-    1:21:50    
 24 Christian Krogh                Nordvest OK               H-20    1:24:22    
 25 Karsten Blok                   OK Snab                   H35-    1:25:22    
 26 Lasse Holch Nielsen            Silkeborg OK              H-20    1:25:28      1               1 
 27 Henrik Hinge                   OK Pan Århus              H35-    1:25:45    
 28 Christian Bertel Andersen      Karup OK                  H-20    1:25:47    
 29 Erik Pedersen                  OK Vendelboerne           H35-    1:26:05    
 30 Kristian Edsen                 Nordvest OK               H35-    1:26:27    
 31 Jacob Ingerslev Overvad        OK Pan Århus              H-20    1:27:05    
 32 Jakob Friis Gade               Viborg OK                 H21-    1:29:58    
 33 Claus Bobach                   Aalborg OK                H21-    1:31:26          2       2       4 
 34 Martin Hastrup Dyrlund         Horsens OK                H35-    1:33:27              2       2   3 
 35 Flemming René Pedersen         Viborg OK                 H21-    1:34:42    
 36 Silas Haargaard                Vestjysk Orienteringsklub H35-    1:36:38    
 37 Jacob Berg Nielsen             Karup OK                  H21-    1:38:45    
 38 Morten Vium Ebbesen            Viborg OK                 H21-    1:40:55    
 39 Andreas Popp                   Aalborg OK                H21-    1:40:56          1       1       2 
 40 Carsten Helligsø               Karup OK                  H35-    1:42:56    
 41 Victor Hauerslev               OK Pan Århus              H-20    1:47:02    
 42 Henrik Valentinsen             Randers OK                H35-    1:47:07    
 43 Lajos Török                    Aalborg OK                H21-    1:54:53    
 44 Jesper Lundsgaard              Vestjysk Orienteringsklub H35-    1:57:49    
 45 Carsten Lund                   Horsens OK                H35-    1:59:26              1       1   1 
 46 Hans Ingemann Petersen         OK Vendelboerne           H35-    1:59:35    
 47 Simon Fjordvald                Silkeborg OK              H-20    1:59:55    
 48 Thomas Kokholm                 Horsens OK                H35-    2:02:08    
 49 Peter Dalsgaard                Randers OK                H21-    2:21:55    
    Kristian Blok                  OK Snab                   H-20   Udgået    
    Nikolaj Nøddebo Knudsen        Vestjysk Orienteringsklub H21-   Udgået    
    Torben Kristensen              OK Snab                   H35-   Udgået    
    Brian Aagaard Christiansen     Aalborg OK                H21-   Udgået    
    Allan Thesbjerg                Horsens OK                H35-   Udgået    
    Anker Møller                   Randers OK                H35-   Udgået    
    Jørgen Schnack                 Aalborg OK                H35-   Udgået    
    Kristian Qvistgaard            OK Vendelboerne           H21-   Udgået    
    Allan Skouboe                  Horsens OK                H35-   Ikke startet    
    Jan Nielsen                    Karup OK                  H35-   Ikke startet    

Bane 2A, 6925m., 18p.

  1 Ebbe Møller Nielsen            OK Pan Århus              H40-      45:48      8   8   8 
  2 Erik Bobach                    Silkeborg OK              H40-      49:40      7           8   8 
  3 Kenneth Skaug                  OK Pan Århus              H40-      52:59      6   7   7 
  4 Mads Mikkelsen                 Horsens OK                H40-      53:12              6       7   8 
  5 Kent Lodberg                   OK Pan Århus              H45-      53:30      5   6   5 
  6 Oscar Holm Nørgaard            Silkeborg OK              H-16      54:46      6           9   8 
  7 Mogens Hagner                  Silkeborg OK              H50-      55:22      3           6   5 
  8 Morten Kjær                    Silkeborg OK              H50-      56:25      2           5   4 
  9 Jens Børsting                  Silkeborg OK              H50-      57:44    
 10 Silas Frederik Thomsen         OK Pan Århus              H-16      58:57      2   7   6 
 11 Ole Lind                       Ballerup OK               H45-      59:07    
 12 Kell Sønnichsen                OK Pan Århus              H40-      59:32    
 13 Torben Utzon                   OK Pan Århus              H45-      59:33    
 14 Michael Fischer                Aalborg OK                H50-    1:00:37          4       4       7 
 15 Morten Jensen                  Silkeborg OK              H45-    1:01:12    
 16 Mogens Vennevold               Vestjysk Orienteringsklub H50-    1:01:39    
 16 Hans Jørgen Vad                Horsens OK                H45-    1:01:39              3       3   6 
 18 Jan Thomsen                    OK Pan Århus              H45-    1:01:42    
 19 Anders Edsen                   Aarhus 1900 Orientering   H45-    1:01:59    
 20 Søren Flytkjær                 Aalborg OK                H40-    1:04:57          3       3       5 
 21 Torben Kragh                   Aalborg OK                H45-    1:05:08          2       2       4 
 22 Walther Rahbek                 Aalborg OK                H50-    1:05:45          1       1       3 
 23 Nicklas Mønster Jørgensen      Horsens OK                H-16    1:06:09              3       3   4 
 24 Søren Theilgaard               Aalborg OK                H45-    1:06:32    
 25 Troels Krogh                   Nordvest OK               H-16    1:08:13    
 26 Daniel Purup-Nielsen           Horsens OK                H-16    1:08:42              1       1   2 
 27 Per Mønster Jørgensen          Horsens OK                H40-    1:11:16    
 28 Niels Stadel                   Silkeborg OK              H50-    1:13:34    
 29 Per Korsbæk                    St. Binderup OK           H50-    1:14:30    
 30 Henning Hansen                 Horsens OK                H45-    1:14:34    
 31 Jens Ozol                      Silkeborg OK              H45-    1:14:35    
 32 Poul Henning Pedersen          OK Vendelboerne           H50-    1:14:49    
 33 John Dalsgaard Sørensen        St. Binderup OK           H50-    1:15:07    
 34 Kent Uhre Knudsen              Silkeborg OK              H40-    1:15:42    
 35 Jan Hauerslev                  OK Pan Århus              H45-    1:16:38    
 36 Henning Overgaard              OK Pan Århus              H50-    1:16:39    
 37 Finn Boserup                   Aalborg OK                H40-    1:17:02    
 38 Michael Rolighed               St. Binderup OK           H45-    1:17:35    
 39 Kjeld Simonsen                 OK Djurs                  H45-    1:18:53    
 40 Finn Arildsen                  OK Pan Århus              H50-    1:20:33    
 41 Jan Würtz Andersen             Nordvest OK               H40-    1:20:55    
 42 Svend Erik Skovsgaard          Viborg OK                 H50-    1:21:52    
 43 Jan Lauge Kristensen           Karup OK                  H50-    1:22:40    
 44 Leo Jespersen                  Karup OK                  H45-    1:23:00    
 45 Kristian Arnborg Nielsen       Randers OK                H40-    1:23:16    
 46 Claus Madsen                   Karup OK                  H50-    1:23:18    
 47 Allan V Pedersen               Karup OK                  H40-    1:24:32    
 48 Michael Straube                Horsens OK                H50-    1:24:41    
 49 Sven Ove Thimm                 OK Vendelboerne           H40-    1:25:56    
 50 Michael Filyo                  Silkeborg OK              H40-    1:27:30    
 50 Uffe Bach                      OK Djurs                  H50-    1:27:30    
 52 Mogens Christensen             OK Vendelboerne           H50-    1:27:53    
 53 Kaj Skov                       Skive AMOK                H50-    1:30:43    
 54 Rasmus Harfot                  Horsens OK                H-16    1:31:55    
 55 Torben Karlshøj                Nordvest OK               H50-    1:32:47    
 56 Franz Thomsen                  Randers OK                H45-    1:33:03    
 57 Henrik Møller-Nielsen          Randers OK                H40-    1:39:46    
 58 Ole Thisted                    Silkeborg OK              H50-    1:40:46    
 59 Gert Bertel                    Karup OK                  H45-    1:42:15    
 60 Torben Sørensen                Horsens OK                H50-    1:45:34    
 61 Åge Lillethorup                Randers OK                H50-    1:47:39    
    Keld Abrahamsen                Aarhus 1900 Orientering   H50-   Udgået    
    Lars Ozol                      Silkeborg OK              H45-   Udgået    
    Mogens Finderup                OK Pan Århus              H40-   Ikke startet    
    Anders Harfot                  Horsens OK                H40-   Ikke startet    
    489165 U1 Ukjend løber489165   NOTEAM                           Ukendt    

Bane 2B, 5725m., 19p.

  1 Ida Bobach                     Silkeborg OK              D-20      38:37      8           8   8 
  2 Ulrika Írnhagen Jørgensen      OK Snab                   D35-      46:30    
  3 Stine Bagger Hagner            Silkeborg OK              D-20      46:41      6           6   6 
  4 Helle Bobach                   Aalborg OK                D21-      51:06          6       4       6 
  5 Sarah Naomi Thomsen            OK Pan Århus              D21-      54:33      4   5   6 
  6 Astrid Ank Jørgensen           Horsens OK                D-20      54:37              7       4   7 
  7 Anne Møller Skaug              OK Pan Århus              D35-      55:33      3   4   4 
  8 Signe Just Boe                 OK Pan Århus              D21-      56:59      2   3   3 
  9 Mette Hjerrild                 OK Pan Århus              D21-      57:35    
 10 Signe Edsen                    Nordvest OK               D-20      59:11    
 11 Josephine Kristensen           OK Snab                   D-20    1:02:47    
 12 Randi Scheel                   OK Pan Århus              D35-    1:03:39    
 13 Anna Bobach                    Aalborg OK                D21-    1:05:35          2       3       4 
 14 Mette Edsen                    Nordvest OK               D35-    1:06:48    
 15 Heidi Hinge Krogsgaard         Silkeborg OK              D35-    1:08:20      1           2   3 
 16 Mette Kokholm                  Horsens OK                D35-    1:17:09              2       2   3 
 17 Katrine Hinge                  OK Pan Århus              D21-    1:17:18    
 18 Camilla Bertel Andersen        Karup OK                  D-20    1:18:23    
 19 Karin Wæhrens                  OK Vendelboerne           D35-    1:26:42    
 20 Sofie Mathiasen                Silkeborg OK              D21-    1:39:34    
 21 Freja Johansen                 Aalborg OK                D-20    1:43:13          3       1       3 
 22 Mie Lillethorup                Randers OK                D21-    1:44:39    
    Grethe Leth Jørgensen          OK Pan Århus              D21-   Udgået    
    Hanne Borup Fredberg           Silkeborg OK              D21-   Udgået    
    Camilla Søgaard                Horsens OK                D-20   Ikke startet    
    Zenia Hejlskov Mogensen        OK Pan Århus              D21-   Ikke startet    

Bane 3A, 5300m., 15p.

  1 Steffen Alm                    OK Pan Århus              H55-      42:48      6   6   6 
  2 Jørn Svensen                   NOTEAM                    NOCLAS    43:53    
  3 Jens Jørgen Jensen             Herning Orienteringsklub  H60-      46:33    
  4 Knud Fjordvald                 Silkeborg OK              H60-      49:05      5           6   6 
  5 Ivan Christensen               OK Pan Århus              H55-      49:12      4   5   5 
  6 Claus Faber                    Silkeborg OK              H60-      55:42      3           5   5 
  7 Carl Malling                   Randers OK                H60-      55:44    
  8 Steen Frandsen                 Viborg OK                 H60-      55:58    
  9 Peer Straarup                  Horsens OK                H55-      56:48              4      3,5  6 
  9 Erik Nysom                     Silkeborg OK              H55-      56:48      2           4  3,5
 11 Jørgen Damtoft                 Vestjysk Orienteringsklub H55-      57:05    
 12 Henrik Dagsberg                OK Pan Århus              H55-      58:23      1   4   3 
 13 Finn Ingwersen                 Horsens OK                H55-      58:29              2       2   5 
 14 Leif Hansen                    Nordvest OK               H60-      59:35    
 15 Jørn Thomsen                   Kolding OK                H60-      59:38    
 16 Stig Barrett                   Viborg OK                 H55-      59:43    
 17 Søren Elkjær                   Viborg OK                 H60-    1:00:26    
 18 John Holm                      OK Pan Århus              H55-    1:00:37    
 19 Henning Olesen                 Nordvest OK               H60-    1:01:34    
 20 Niels Filtenborg               Skive AMOK                H55-    1:02:24    
 21 Lars Ole Kopp                  Karup OK                  H60-    1:02:27    
 22 Poul Bobach                    Aalborg OK                H60-    1:02:42          3       3       4 
 23 Ulf Mogensen                   Aalborg OK                H60-    1:02:46          2       2       3 
 24 Per Møller Sørensen            Silkeborg OK              H60-    1:02:51    
 25 Ole F. Thomsen                 OK Vendelboerne           H55-    1:04:25    
 26 Frode Harritz                  Karup OK                  H60-    1:07:51    
 27 Torben Isen                    Herning Orienteringsklub  H60-    1:09:43    
 28 Gunnar Klaris                  Karup OK                  H60-    1:09:59    
 29 Villy Sørensen                 Randers OK                H60-    1:10:40    
 30 Frode Mogensen                 St. Binderup OK           H55-    1:10:55    
 31 Henning Larsen                 Horsens OK                H60-    1:11:08              1       1   2 
 32 Max Hansen                     OK Djurs                  H60-    1:12:39    
 33 Bent Skjoldborg                OK Vendelboerne           H60-    1:13:50    
 34 Henning Vide Petersen          Horsens OK                H60-    1:14:39    
 35 Lars Rask Vendelbjerg          Vestjysk Orienteringsklub H55-    1:16:27    
 36 Karl Ditlevsen                 Horsens OK                H60-    1:16:32    
 37 Jens Jørgen Schmidt            Silkeborg OK              H60-    1:17:08    
 38 Eigil Skammelsen               Silkeborg OK              H60-    1:17:25    
 39 Kim Topp                       Randers OK                H55-    1:18:48    
 40 Jan Petersen                   OK Vendelboerne           H60-    1:19:05    
 41 Gunnar Gjermandsen             Horsens OK                H60-    1:21:14    
 42 Leif Egholm Pedersen           Viborg OK                 H60-    1:24:22    
 43 Bent Nielsen                   Aalborg OK                H55-    1:26:04          1       1       1 
 44 Niels Henrik Olesen            Vestjysk Orienteringsklub H60-    1:27:07    
 45 Bo Mikkelsen                   OK Djurs                  H55-    1:27:23    
 46 Hans Christiansen              OK Pan Århus              H60-    1:29:25    
 47 Torben Ibsen                   Karup OK                  H55-    1:35:07    
 48 Jan Møller Mikkelsen           Silkeborg OK              H55-    1:41:42    
 49 Morten Berg Olesen             Aalborg OK                H55-    1:55:56    
    Bjarne Krogh                   Nordvest OK               H55-   Udgået    
    Kjeld Appel                    Silkeborg OK              H60-   Ikke startet    

Bane 3B, 5275m., 15p.

  1 Tine Rasmussen                 OK Pan Århus              D40-      50:17      6   6   6 
  2 Astrid Simone Kjær             Silkeborg OK              D-16      52:03      7           8   8 
  3 Berit Harfot                   Horsens OK                D40-      52:05              5       5   6 
  4 Susanne Loft Thyssen           Horsens OK                D40-      55:55              4       4   5 
  5 Anne Ekhard Edsen              Aarhus 1900 Orientering   D-16      56:06    
  6 Hanne Møller Andersen          OK Pan Århus              D45-      57:42      4   5   3 
  7 Dorte Filskov                  Aalborg OK                D45-    1:01:31          4       5       4 
  8 Linnea S. Udholm               Aalborg OK                D-16    1:01:55          5       5       5 
  9 Marie Beukel Bak               Aalborg OK                D-16    1:05:27          3       3       3 
 10 Anette Bagger Sørensen         Silkeborg OK              D40-    1:05:48      3           2   3 
 11 Vibeke Ekhard Edsen            Aarhus 1900 Orientering   D45-    1:06:20    
 12 Kirsten Andersen               Karup OK                  D45-    1:06:31    
 13 Lene Stick Nielsen             Viborg OK                 D45-    1:07:52    
 14 Inger Lise Simonsen            Silkeborg OK              D45-    1:10:33      2           1   2 
 15 Lene Kofoed Petersen           Horsens OK                D45-    1:12:44              2       1   1 
 16 Lene Bejer Damgaard            Viborg OK                 D40-    1:15:25    
 17 Solveig Topp                   Randers OK                D45-    1:16:40    
 18 Anette Dewett                  OK Snab                   D45-    1:19:09    
 19 Helle Nikkel                   Viborg OK                 D45-    1:21:49    
 20 Susanne Karlshøj               Nordvest OK               D40-    1:23:54    
 21 Anette Ozol                    Silkeborg OK              D45-    1:26:58    
 22 Hanne Ivarsen                  OK Pan Århus              D45-    1:27:55      1   1   1 
 23 Signe Hachenberger Thomsen     Randers OK                D45-    1:31:27    
 24 Tina Udholm                    Aalborg OK                D40-    1:40:05    
 25 Ellen Korsbæk                  St. Binderup OK           D45-    1:54:23    
 26 Annette Møller                 Nordvest OK               D45-    1:55:30    
 27 Dagmar Tange                   Nordvest OK               D45-    2:16:25    
    Annelli Sandbæk                Silkeborg OK              D40-   Udgået    
    Vivi Arildsen                  OK Vendelboerne           D45-   Udgået    
    Sofie Finderup                 OK Pan Århus              D-16   Ikke startet    
    Bjørg Gandrup                  Horsens OK                D-16   Ikke startet    
    Bettina Lund                   Silkeborg OK              D45-   Ikke startet    

Bane 4A, 3825m., 13p.

  1 Kai Ø. Laursen                 Aalborg OK                H65-      39:43          4       4       4 
  2 Arne Pedersen                  Mariager Fjord OK         H65-      41:10    
  3 Poul Nøhr                      Silkeborg OK              H65-      41:29      4           3   4 
  4 Terkel Arnfred                 Aalborg OK                H65-      42:04          3       2       3 
  5 Frants Nielsen                 Herning Orienteringsklub  H65-      43:21    
  6 Per Jørgensen                  Aalborg OK                H65-      43:31    
  7 Per Jessen-Klixbüll            OK Pan Århus              H65-      43:42      3   2   4 
  8 Finn Søndergaard               Randers OK                H65-      44:17    
  9 Jørgen Thyssen                 Horsens OK                H65-      44:27              3       3   2 
 10 Ole Christensen                Horsens OK                H65-      46:18              2       2   1 
 11 Flemming Nørgaard              OK Pan Århus              H65-      47:52      2   1   1 
 12 Vagn Lidegaard                 Mariager Fjord OK         H65-      48:11    
 13 Dieter Gravgaard               Silkeborg OK              H65-      48:25      1           1   1 
 14 Bent  Nielsen                  OK Pan Århus              H65-      48:59    
 15 Thomas Jørgensen               Karup OK                  H65-      50:13    
 16 Jakob Ravn                     Horsens OK                H65-      50:14    
 17 Finn Grynderup                 Horsens OK                H65-      50:19    
 18 Aage Thomsen                   OK Vendelboerne           H65-      52:41    
 19 Alfred Bech                    OK Pan Århus              H65-      53:26    
 20 Orla Brydsø                    Skive AMOK                H65-      54:58    
 21 Erik Hedegaard Jakobsen        Nordvest OK               H65-    1:02:07    
 22 Anker Andersen                 Horsens OK                H65-    1:03:54    
 23 Henning Jørgensen              Nordvest OK               H65-    1:09:43    
 24 Aksel Pedersen                 OK Pan Århus              H65-    1:13:32    
 25 Ib Knudsen                     Viborg OK                 H65-    1:14:01    
 26 Bjørn Momsen                   Silkeborg OK              H65-    1:16:58    
 27 Svend T. Andersen              OK Snab                   H65-    1:27:06    
 28 Erik Fuglsang-Damgård          OK Vendelboerne           H65-    1:40:28    
    Jørgen Krog                    Silkeborg OK              H65-   Udgået    
    Peter Arildsen                 OK Vendelboerne           H65-   Udgået    
    Asmus Wonsyld                  Silkeborg OK              H65-   Udgået    
    Rasmus Lykkegård               Silkeborg OK              H65-   Udgået    
    Preben Munk Eriksen            Viborg OK                 H65-   Ikke startet    
    Claus Foged                    OK Vendelboerne           H65-   Ikke startet    
    Hans Jørgen Simonsen           OK Pan Århus              H65-   Ikke startet    

Bane 4B, 3825m., 13p.

  1 Dorthe Hansen                  Silkeborg OK              D50-      33:02      4           4   4 
  2 Britta Ank Pedersen            Horsens OK                D50-      34:50              4       3   4 
  3 Gitte Isen                     Herning Orienteringsklub  D50-      39:35    
  4 Mona Nørgaard                  OK Pan Århus              D50-      40:47      3   4   3 
  5 Tove Jakobsen                  Silkeborg OK              D50-      41:37      2           3   2 
  6 Tove Straarup                  Horsens OK                D50-      42:36              2       1   3 
  7 Karen-Lisbeth Fredberg         Silkeborg OK              D50-      45:03    
  8 Stine Bigum                    OK Pan Århus              D50-      46:31      1   3   1 
  9 Else Hass                      OK Pan Århus              D50-      47:44    
 10 Ann Dorrit Hansen              OK Djurs                  D50-      49:15    
 11 Kirsten Bobach                 Aalborg OK                D50-      49:17          2       2       2 
 12 Claudia Schmidt Thomsen        Horsens OK                D50-      49:21    
 13 Rigmor Schou                   Mariager Fjord OK         D50-      50:42    
 14 Edith Sørensen                 Aalborg OK                D50-      50:48          1       1       1 
 15 Trille Ditlevsen               Horsens OK                D50-      50:55    
 16 Nelly Skammelsen               Silkeborg OK              D50-      52:11    
 17 Anni Jensen                    Herning Orienteringsklub  D50-      52:52    
 18 Winni Jørgensen                Aalborg OK                D50-      57:33    
 19 Catrine Kæmpe                  Silkeborg OK              D50-      58:45    
 20 Inger Johansen                 Karup OK                  D50-    1:01:07    
 21 Birgitte Bach                  Viborg OK                 D50-    1:01:20    
 22 Aase Thyssen                   Horsens OK                D50-    1:04:40    
 23 Kirsten Thomsen                OK Vendelboerne           D50-    1:05:03    
 24 Anne-Mette Kirkegaard          Silkeborg OK              D50-    1:06:20    
 25 Gro Glans                      OK Vendelboerne           D50-    1:07:35    
 26 Anna Jørgensen                 Nordvest OK               D50-    1:08:00    
 27 Mette Dam                      Viborg OK                 D50-    1:10:21    
 28 Dorte Friis                    St. Binderup OK           D50-    1:17:08    
 29 Tove Simonsen                  OK Djurs                  D50-    1:22:42    
 30 Birgit Grynderup               Horsens OK                D50-    1:28:09    
 31 Lizzie Olesen                  Vestjysk Orienteringsklub D50-    1:34:53    
    Lisbeth Thomsen                Kolding OK                D50-   Udgået    
    Lisbeth Møller Nielsen         OK Pan Århus              D50-   Udgået    
    Grethe Anæus                   Silkeborg OK              D50-   Ikke startet    

Bane 5, 5075m., 15p.

  1 Christian Bagger Hagner        Silkeborg OK              H-14      33:51      3           3   3 
  2 Mikkel Gandrup                 Horsens OK                H35-B     38:04              1       1   1 
  3 Dion Petersen                  OK Pan Århus              H21-B     40:55      1   1   1 
  4 Søren Bak                      Aalborg OK                H35-B     42:41          1       1       1 
  5 Jacob Skaanning Jørgensen      Silkeborg OK              H-14      43:53      2           2   2 
  6 Rene Korsgaard Brund           Aalborg OK                H21-B     44:02          1       1       1 
  7 Sten Egholm Jørgensen          Silkeborg OK              H35-B     46:17      1           1   1 
  8 Jonathan Elvø Hansen           Silkeborg OK              H-20B     46:38      1           1   1 
  9 Michael Lauridsen              NOTEAM                    NOCLAS    50:43    
 10 Aske Tandrup Nyengaard         Silkeborg OK              H-20B     50:56    
 11 Jeppe Lillethorup              Randers OK                H-16B     52:49    
 12 David Purup-Nielsen            Horsens OK                H-14      55:47              3       1   3 
 13 Mathias Mønster Jørgensen      Horsens OK                H-14      55:49              2           2 
 14 Hans-Jakob Sørensen            OK Vendelboerne           H35-B     57:01    
 15 Anne Beukel Bak                Aalborg OK                H-14      57:54          3               1 
 16 Jens Egholm Pedersen           OK Pan Århus              H21-B     58:41      1   1   1 
 17 Johan Nybo                     Aarhus 1900 Orientering   H-16B     59:43    
 18 Victor Kristensen              OK Snab                   H-14    1:00:41    
 19 Tjalfe Egholm Rude             Silkeborg OK              H-14    1:00:42    
 20 Rasmus Bertel                  Karup OK                  H21-B   1:01:18    
 21 Erik Purup-Nielsen             Horsens OK                H35-B   1:01:25              1 
 22 Henrik Kæmpe                   Silkeborg OK              H35-B   1:04:09    
 23 Henning Mindstruplund          Horsens OK                H35-B   1:05:06    
 24 Poul Erik Laustsen             St. Binderup OK           H35-B   1:10:03    
 25 Lars Bach                      OK Djurs                  H21-B   1:12:56    
 26 Per Kolstrup                   Randers OK                H35-B   1:13:46    
 27 Uffe Spanner                   OK Pan Århus              H35-B   1:13:55    
 28 Klaus Hansen                   OK Pan Århus              H35-B   1:15:15    
 29 Bjarne Nyberg                  Karup OK                  H35-B   1:25:52    
 30 Lars Andersen                  NOTEAM                    NOCLAS  1:33:49    
 31 Morten Werling                 OK Pan Århus              H-20B   1:34:54    
 32 Jakob Lyngby                   Aalborg OK                H35-B   1:37:46    
    Michael Thygesen               OK Snab                   H35-B  Udgået    
    Mogens Christensen             OK Vendelboerne           H35-B  Ikke startet    
    Morten Trads Ørskov            OK Pan Århus              H-20B  Ikke startet    

Bane 6, 4450m., 12p.

  1 Anne-Mette Gandrup             Horsens OK                D35-B     43:05              1       1   1 
  2 Caroline Finderup              OK Pan Århus              D-14      44:08      3   3   3 
  3 Rikke Ivarsen                  OK Pan Århus              D-14      44:34      2   2   2 
  4 Trine Kristensen               OK Pan Århus              D35-B     46:47      1   1   1 
  5 Maiken Rahbek Thyssen          Horsens OK                D21-B     47:05              1       1   1 
  6 Lene Kjærgaard                 Silkeborg OK              D35-B     47:34      1           1   1 
  7 Pia Sørensen                   OK Vendelboerne           D35-B     47:54    
  8 Sofie Secher Thomsen           OK Pan Århus              D-14      48:03      1   1   1 
  9 Jette Dollerup                 OK Pan Århus              D35-B     50:23      1   1 
 10 Dorte Jenny Bak                Aalborg OK                D35-B     50:49          1       1       1 
 11 Line Hermansen                 Ballerup OK               D21-B     51:14    
 12 Benedikte Vindum Larsen        Aalborg OK                D-14      51:41                  3       3 
 13 Anette Hebsgaard               Vestjysk Orienteringsklub D35-B     52:19    
 14 Henriette Klostergaard Rokkjær OK Pan Århus              D21-B     54:59    
 14 Anna Spanner                   OK Pan Århus              D-14      54:59    
 16 Mette Voldum Jørgensen         Silkeborg OK              D35-B     55:19                  1   1 
 17 Anni Sørensen                  OK Pan Århus              D35-B     58:17    
 18 Laura Lyngby                   Aalborg OK                D-14      59:14                  2       2 
 19 Lene Vindum                    Aalborg OK                D35-B   1:02:00                  1       1 
 20 Ellen Kjærgaard Brydsø         Skive AMOK                D35-B   1:05:26    
 21 Agnete Horup                   OK Pan Århus              D-20B   1:05:50    
 22 Elisabeth Dam Nielsen          St. Binderup OK           D-20B   1:07:12    
 23 Nanna Christensen              OK Vendelboerne           D21-B   1:07:16    
 24 Malene Østegaard Nielsen       Aalborg OK                D21-B   1:10:47    
 25 Emma Spanner                   OK Pan Århus              D-14    1:11:16    
 26 Anne Topp                      Randers OK                D-16B   1:13:26    
 27 Lone Secher Andersen           OK Pan Århus              D35-B   1:19:02    
 28 Thea Lillethorup               Randers OK                D21-B   1:19:19    
 29 Anne Møller-Nielsen            Randers OK                D35-B   1:29:54    
 30 Solfrida Larsen                Aalborg OK                D35-B   1:30:34    
 31 Conny Birch                    OK Djurs                  D21-B   1:52:53    
 32 Helle Bach                     OK Djurs                  D35-B   1:58:47    
    Pia Mayoh                      Silkeborg OK              D35-B  Ikke startet    
    Margit Vendelbjerg             Vestjysk Orienteringsklub D35-B  Ikke startet    
    Louise Kolind                  Viborg OK                 D21-B  Ikke startet    
    Charlotte Purup-Nielsen        Horsens OK                D35-B  Ikke startet    

Bane 7A, 3350m., 12p.

  1 Mads Møller Skaug              OK Pan Århus              H-12      20:29      3   3   3 
  2 Christian Møller               Aalborg OK                H-12      20:32          2       3       3 
  3 Morten Írnhagen Jørgensen      OK Snab                   H-12      23:18    
  4 Thomas Blok                    OK Snab                   H-12      24:08    
  5 Laurits Bidstrup Møller        Randers OK                H-12      25:54    
  6 Casper Bertel Andersen         Karup OK                  H-20C     27:44    
  7 Mikkel Bruun Tange             Nordvest OK               H-12      27:45    
  8 Andreas Bagger Hagner          Silkeborg OK              H-12      28:35      2           2   3 
  9 Jens Kobæk Edsen               Nordvest OK               H-12      28:51    
 10 Anton Ljung Bladt              Silkeborg OK              H-12      33:14      1           1   2 
 11 Kirstine Lyngby                Aalborg OK                H-12      33:39          1       1       2 
 12 Casper Thygesen                OK Snab                   H-12      34:41    
 13 Lene Lam                       NOTEAM                    NOCLAS    43:15    
 14 Vibe Søndergaard               NOTEAM                    NOCLAS    50:25    
 14 Joachim Stougaard              Vestjysk Orienteringsklub H-12      50:25    
 16 Doris Blok                     OK Snab                   H21-C     53:58    
    Jesper Nyberg                  Karup OK                  H-20C  Udgået    
    Martin Møller-Nielsen          Randers OK                H-14B  Ikke startet    
    Jonas Thyssen Harfot           Horsens OK                H-14B  Ikke startet    

Bane 7B, 3350m., 12p.

  1 Trine Louise Dahl Kjeldsen     Silkeborg OK              D21-C     29:58      1           1   1 
  2 Clara Bagger Hagner            Silkeborg OK              D-12      31:44      3           3   3 
  3 Karoline Bruun Tange           Nordvest OK               D-12      35:24    
  4 Celine Hinge Krogsgaard        Silkeborg OK              D-12      35:48      2           2   2 
  5 Ditte F Theilgaard             Aalborg OK                D-12      37:47          3       1       3 
  6 Malene Møller-Nielsen          Randers OK                D-14B     39:18    
  7 Ida Hedver Thesbjerg           Horsens OK                D-12      39:24              3       1   2 
  8 Cecilie S. Udholm              Aalborg OK                D-12      41:11          2               1 
  9 Elisabeth Vindum Larsen        Aalborg OK                D-12      41:22          1               1 
 10 Anne Karlshøj                  Nordvest OK               D-20C     46:28    
 11 Sonja Ibsen                    Karup OK                  D21-C     51:50    
 12 Katrine Spanner                OK Pan Århus              D-12    1:04:37      1   1   2 

Bane 8, 2650m., 14p.

  1 Bjarke Egholm Rude             Silkeborg OK              H-12B     18:14      1           1   1 
  2 Elias Hinge Krogsgaard         Silkeborg OK              H-10      18:56      1           1   1 
  3 Jacob Klærke Mikkelsen         Horsens OK                H-10      20:58              1       1   1 
  4 Eva Írnhagen Jørgensen         OK Snab                   Beg       21:23    
  5 Erik Hedver Thesbjerg          Horsens OK                H-10      22:20              1       1   1 
  6 Lasse Fenger Vad               Horsens OK                H-10      24:11              1       1   1 
  7 Henny Bidstrup Møller          Randers OK                Beg       24:31    
  8 Natasha Braun Voetmann         Herning Orienteringsklub  D-12B     24:55    
  9 Katrine Thygesen               OK Snab                   Beg       25:06    
 10 Lea Kokholm                    Horsens OK                D-10      25:49    
 11 Søren Møller Skaug             OK Pan Århus              Beg       25:55      1   1   1 
 12 Rebecca Loft Thyssen           Horsens OK                D-10      26:00    
 13 Marie Møller Nielsen           OK Pan Århus              Beg       27:21      1   1   1 
 14 Merete Muldbjerg               Aalborg OK                Beg       28:26          1       1       1 
 15 Jonas Kokholm                  Horsens OK                Beg       28:52    
 16 Alberte Loft Thyssen           Horsens OK                D-10      31:58    
 17 Sofie Braun Voetmann           Herning Orienteringsklub  D-10      32:29    
 18 Anne Sofie Thyssen Harfot      Horsens OK                D-10      33:20    
 19 Kasper Nyberg                  Karup OK                  Beg       34:05    
 20 Gitte Solveig Kolstrup         Randers OK                Beg       35:37    
 21 Jane Braun Voetmann            Herning Orienteringsklub  D-10      36:21    
 22 Anne Katrine Kragh             OK Pan Århus              Beg       36:42      1   1   1 
 23 Marie Louise Kragh             OK Pan Århus              Beg       36:47    
 24 Sinne Udholm                   Aalborg OK                Beg       43:45          1       1       1 
    Emil Kæmpe                     Silkeborg OK              Beg    Ikke startet    
    Axel Írnhagen Jørgensen        OK Snab                   Beg    Ikke startet    
    Anna Kæmpe                     Silkeborg OK              Beg    Ikke startet    
    Line Møller Nielsen            OK Pan Århus              D-10   Ikke startet    

Forloeb 1, 4200m., 22p.

  1 Leif B Nielsen                 NOTEAM                    NOCLAS  1:58:15    

Forloeb 2, 3700m., 23p.

    Leif  rønn                     NOTEAM                    NOCLAS Udgået    

Forloeb 3, 2700m., 21p.

  1 Ole Andersen                   NOTEAM                    NOCLAS  1:25:46    
mDivision, Version 1.15b, Licens: Herning OK