Bane Startliste, Divisions_Match 19.09.2010
Bane 1Bane 2ABane 2BBane 3ABane 3B
Bane 4ABane 4BBane 5Bane 6Bane 7A
Bane 7BBane 8

Bane 1, 9000m., 27p.

10:01 Lars Hjerrild                  409073 OK Pan Århus              H-20
10:03 Carsten Lund                   407200 Horsens OK                H35-
10:05 Karsten Blok                   86751  OK Snab                   H35-
10:07 Keld Hinge Krogsgaard          155169 Silkeborg OK              H35-
10:09 Morten Vium Ebbesen            412590 Viborg OK                 H21-
10:11 Nikolaj Nøddebo Knudsen        312771 Vestjysk Orienteringsklub H21-
10:13 Christian Krogh                76509  Nordvest OK               H-20
10:15 Thomas Nørgaard                155196 OK Pan Århus              H21-
10:17 Allan Skouboe                  411598 Horsens OK                H35-
10:19 Victor Hauerslev               118064 OK Pan Århus              H-20
10:21 Claus Bobach                   63889  Aalborg OK                H21-
10:23 Torben Kristensen              86750  OK Snab                   H35-
10:25 Rico Hejlskov Mogensen         129243 St. Binderup OK           H21-
10:27 Anker Møller                   408608 Randers OK                H35-
10:29 Christian Bertel Andersen      146706 Karup OK                  H-20
10:31 Lars Lindstrøm                 485139 OK Pan Århus              H21-
10:33 Brian Aagaard Christiansen     123027 Aalborg OK                H21-
10:35 Claus Hallingdal Bloch         485106 OK Pan Århus              H21-
10:37 Silas Haargaard                312761 Vestjysk Orienteringsklub H35-
10:39 Henrik Valentinsen             120986 Randers OK                H35-
10:41 Kristian Edsen                 410535 Nordvest OK               H35-
10:43 Asbjørn Mathiasen              88409  Silkeborg OK              H21-
10:45 Flemming Thyssen               155210 Horsens OK                H35-
10:47 Andreas Popp                   145102 Aalborg OK                H21-
10:49 Carsten Helligsø               118045 Karup OK                  H35-
10:51 Thomas Fredberg                480624 Silkeborg OK              H35-
10:53 Flemming Jørgensen             410506 OK Snab                   H21-
10:55 Martin Hastrup Dyrlund         155200 Horsens OK                H35-
10:57 Søren Bobach                   485179 Silkeborg OK              H21-
10:59 Jacob Berg Nielsen             146707 Karup OK                  H21-
11:01 Mikkel Johansen                131161 Aalborg OK                H-20
11:03 Allan Thesbjerg                409458 Horsens OK                H35-
11:05 Magnus Kristensen              86745  OK Snab                   H-20
11:07 Henrik Leth Jørgensen          146639 OK Pan Århus              H21-
11:09 Flemming René Pedersen         412561 Viborg OK                 H21-
11:11 Jan Nielsen                    146708 Karup OK                  H35-
11:13 Lasse Korsbæk                  129240 St. Binderup OK           H21-
11:15 Andreas Lyngaa                 485311 OK Pan Århus              H21-
11:17 Christian Bobach               485178 Silkeborg OK              H21-
11:19 Jacob Ingerslev Overvad        140118 OK Pan Århus              H-20
11:21 Erik Pedersen                  96068  OK Vendelboerne           H35-
11:23 Niklas Ingwersen               407545 Horsens OK                H-20
11:25 Jørgen Schnack                 149407 Aalborg OK                H35-
11:27 Kristian Qvistgaard            97724  OK Vendelboerne           H21-
11:29 Jakob Friis Gade               90395  Viborg OK                 H21-
11:31 Peter Dalsgaard                127669 Randers OK                H21-
11:33 Jesper Lundsgaard              140148 Vestjysk Orienteringsklub H35-
11:35 Hans Ingemann Petersen         130159 OK Vendelboerne           H35-
11:37 Simon Fjordvald                127672 Silkeborg OK              H-20
11:39 Kristian Blok                  148159 OK Snab                   H-20
11:41 Jakob Ekhard Edsen             483325 Aarhus 1900 Orientering   H-20
11:43 Lajos Török                    123132 Aalborg OK                H21-
11:45 René Rokkjær                   410493 OK Pan Århus              H35-
11:47 Thomas Kokholm                 401443 Horsens OK                H35-
11:49 Bjarke Boserup                 130162 Aalborg OK                H-20
11:51 Henrik Hinge                   412485 OK Pan Århus              H35-
11:53 Lasse Holch Nielsen            122558 Silkeborg OK              H-20

Bane 2A, 6925m., 18p.

10:00 Jens Ozol                      155167 Silkeborg OK              H45-
10:02 Allan V Pedersen               146709 Karup OK                  H40-
10:04 Torben Utzon                   485105 OK Pan Århus              H45-
10:06 Troels Krogh                   71608  Nordvest OK               H-16
10:08 Mogens Hagner                  140742 Silkeborg OK              H50-
10:10 Walther Rahbek                 123003 Aalborg OK                H50-
10:12 Mogens Vennevold               485297 Vestjysk Orienteringsklub H50-
10:14 Leo Jespersen                  407574 Karup OK                  H45-
10:16 Henning Hansen                 155170 Horsens OK                H45-
10:18 Søren Theilgaard               140187 Aalborg OK                H45-
10:20 Michael Straube                411642 Horsens OK                H50-
10:22 Sven Ove Thimm                 96073  OK Vendelboerne           H40-
10:24 Gert Bertel                    85103  Karup OK                  H45-
10:26 Kent Lodberg                   410901 OK Pan Århus              H45-
10:28 Jens B Christensen             123149 OK Vendelboerne           H50-
10:30 Michael Rolighed               129242 St. Binderup OK           H45-
10:32 Keld Abrahamsen                402217 Aarhus 1900 Orientering   H50-
10:34 Åge Lillethorup                120633 Randers OK                H50-
10:36 Lars Ozol                      155183 Silkeborg OK              H45-
10:38 Anders Edsen                   401460 Aarhus 1900 Orientering   H45-
10:40 Ole Thisted                    155176 Silkeborg OK              H50-
10:42 Claus Madsen                   410659 Karup OK                  H50-
10:44 Morten Kjær                    485191 Silkeborg OK              H50-
10:46 Mogens Finderup                155185 OK Pan Århus              H40-
10:48 Torben Karlshøj                88385  Nordvest OK               H50-
10:50 Morten Jensen                  485184 Silkeborg OK              H45-
10:52 Torben Sørensen                406061 Horsens OK                H50-
10:54 Uffe Bach                      488349 OK Djurs                  H50-
10:56 Jan Thomsen                    129631 OK Pan Århus              H45-
10:58 Jan Lauge Kristensen           410092 Karup OK                  H50-
11:00 Svend Erik Skovsgaard          122503 Viborg OK                 H50-
11:02 Kent Uhre Knudsen              483671 Silkeborg OK              H40-
11:04 Michael Fischer                123020 Aalborg OK                H50-
11:06 Franz Thomsen                  120987 Randers OK                H45-
11:08 Søren Flytkjær                 114755 Aalborg OK                H40-
11:10 Silas Frederik Thomsen         117953 OK Pan Århus              H-16
11:12 Anders Harfot                  155188 Horsens OK                H40-
11:14 Oscar Holm Nørgaard            412000 Silkeborg OK              H-16
11:16 Kenneth Skaug                  127662 OK Pan Århus              H40-
11:18 Poul Henning Pedersen          97778  OK Vendelboerne           H50-
11:20 Kjeld Simonsen                 127680 OK Djurs                  H45-
11:22 Jan Hauerslev                  118062 OK Pan Århus              H45-
11:24 Hans Jørgen Vad                485314 Horsens OK                H45-
11:26 Finn Arildsen                  138793 OK Pan Århus              H50-
11:28 Per Mønster Jørgensen          409444 Horsens OK                H40-
11:30 Jens Børsting                  410511 Silkeborg OK              H50-
11:32 Kell Sønnichsen                128529 OK Pan Århus              H40-
11:34 Daniel Purup-Nielsen           123139 Horsens OK                H-16
11:36 Michael Filyo                  411414 Silkeborg OK              H40-
11:38 Ole Lind                       127688 Ballerup OK               H45-
11:40 Kaj Skov                       99330  Skive AMOK                H50-
11:42 John Dalsgaard Sørensen        129244 St. Binderup OK           H50-
11:44 Finn Boserup                   149394 Aalborg OK                H40-
11:46 Rasmus Harfot                  412658 Horsens OK                H-16
11:48 Erik Bobach                    485176 Silkeborg OK              H40-
11:50 Mads Mikkelsen                 149410 Horsens OK                H40-
11:52 Henning Overgaard              123114 OK Pan Århus              H50-
11:54 Kristian Arnborg Nielsen       123133 Randers OK                H40-
11:56 Jan Würtz Andersen             71600  Nordvest OK               H40-
11:58 Henrik Møller-Nielsen          151601 Randers OK                H40-
12:00 Nicklas Mønster Jørgensen      409443 Horsens OK                H-16
12:02 Ebbe Møller Nielsen            410499 OK Pan Århus              H40-
12:04 Niels Stadel                   485196 Silkeborg OK              H50-
12:06 Per Korsbæk                    116792 St. Binderup OK           H50-
12:08 Torben Kragh                   61962  Aalborg OK                H45-

Bane 2B, 5725m., 19p.

10:01 Randi Scheel                   155190 OK Pan Århus              D35-
10:03 Astrid Ank Jørgensen           96054  Horsens OK                D-20
10:05 Camilla Bertel Andersen        146710 Karup OK                  D-20
10:07 Signe Edsen                    76516  Nordvest OK               D-20
10:09 Josephine Kristensen           86748  OK Snab                   D-20
10:11 Stine Bagger Hagner            118061 Silkeborg OK              D-20
10:13 Katrine Hinge                  155164 OK Pan Århus              D21-
10:15 Camilla Søgaard                131184 Horsens OK                D-20
10:17 Ida Bobach                     485180 Silkeborg OK              D-20
10:19 Mie Lillethorup                155173 Randers OK                D21-
10:21 Freja Johansen                 149415 Aalborg OK                D-20
10:23 Karin Wæhrens                  96069  OK Vendelboerne           D35-
10:25 Anne Møller Skaug              155172 OK Pan Århus              D35-
10:27 Sofie Mathiasen                155171 Silkeborg OK              D21-
10:29 Signe Just Boe                 124665 OK Pan Århus              D21-
10:31 Heidi Hinge Krogsgaard         155197 Silkeborg OK              D35-
10:33 Mette Hjerrild                 409083 OK Pan Århus              D21-
10:35 Helle Bobach                   131158 Aalborg OK                D21-
10:37 Grethe Leth Jørgensen          155184 OK Pan Århus              D21-
10:39 Ulrika Írnhagen Jørgensen      131183 OK Snab                   D35-
10:41 Zenia Hejlskov Mogensen        129292 OK Pan Århus              D21-
10:43 Anna Bobach                    127769 Aalborg OK                D21-
10:45 Mette Edsen                    71553  Nordvest OK               D35-
10:47 Sarah Naomi Thomsen            412008 OK Pan Århus              D21-
10:49 Mette Kokholm                  483308 Horsens OK                D35-
10:51 Hanne Borup Fredberg           155178 Silkeborg OK              D21-

Bane 3A, 5300m., 15p.

10:00 Finn Ingwersen                 312759 Horsens OK                H55-
10:02 Lars Rask Vendelbjerg          485270 Vestjysk Orienteringsklub H55-
10:04 Henrik Dagsberg                117950 OK Pan Århus              H55-
10:06 Jens Jørgen Schmidt            129666 Silkeborg OK              H60-
10:08 Poul Bobach                    127768 Aalborg OK                H60-
10:10 Bjarne Krogh                   76501  Nordvest OK               H55-
10:12 Gunnar Klaris                  85057  Karup OK                  H60-
10:14 Eigil Skammelsen               485185 Silkeborg OK              H60-
10:16 Morten Berg Olesen             155199 Aalborg OK                H55-
10:18 Jørgen Damtoft                 85200  Vestjysk Orienteringsklub H55-
10:20 Kjeld Appel                    410239 Silkeborg OK              H60-
10:22 Carl Malling                   483044 Randers OK                H60-
10:24 Frode Mogensen                 116790 St. Binderup OK           H55-
10:26 Hans Christiansen              412790 OK Pan Århus              H60-
10:28 Niels Henrik Olesen            485276 Vestjysk Orienteringsklub H60-
10:30 Leif Egholm Pedersen           412006 Viborg OK                 H60-
10:32 Ivan Christensen               155180 OK Pan Århus              H55-
10:34 Gunnar Gjermandsen             155182 Horsens OK                H60-
10:36 Leif Hansen                    67874  Nordvest OK               H60-
10:38 Frode Harritz                  69725  Karup OK                  H60-
10:40 Torben Isen                    485304 Herning Orienteringsklub  H60-
10:42 Claus Faber                    152745 Silkeborg OK              H60-
10:44 Henning Larsen                 411641 Horsens OK                H60-
10:46 Steen Frandsen                 124536 Viborg OK                 H60-
10:48 Jens Jørgen Jensen             412495 Herning Orienteringsklub  H60-
10:50 Ole F. Thomsen                 97704  OK Vendelboerne           H55-
10:52 Lars Ole Kopp                  410671 Karup OK                  H60-
10:54 Villy Sørensen                 116343 Randers OK                H60-
10:56 Bo Mikkelsen                   155203 OK Djurs                  H55-
10:58 Erik Nysom                     485187 Silkeborg OK              H55-
11:00 Niels Filtenborg               98750  Skive AMOK                H55-
11:02 John Holm                      127544 OK Pan Århus              H55-
11:04 Ulf Mogensen                   123024 Aalborg OK                H60-
11:06 Jørn Thomsen                   401379 Kolding OK                H60-
11:08 Stig Barrett                   129704 Viborg OK                 H55-
11:10 Knud Fjordvald                 480627 Silkeborg OK              H60-
11:12 Henning Vide Petersen          410488 Horsens OK                H60-
11:14 Max Hansen                     131198 OK Djurs                  H60-
11:16 Jan Møller Mikkelsen           485190 Silkeborg OK              H55-
11:18 Peer Straarup                  96051  Horsens OK                H55-
11:20 Henning Olesen                 76503  Nordvest OK               H60-
11:22 Søren Elkjær                   135943 Viborg OK                 H60-
11:24 Bent Nielsen                   127674 Aalborg OK                H55-
11:26 Kim Topp                       120630 Randers OK                H55-
11:28 Karl Ditlevsen                 127668 Horsens OK                H60-
11:30 Bent Skjoldborg                97707  OK Vendelboerne           H60-
11:32 Steffen Alm                    88391  OK Pan Århus              H55-
11:34 Per Møller Sørensen            151614 Silkeborg OK              H60-
11:36 Torben Ibsen                   117956 Karup OK                  H55-
11:38 Jan Petersen                   97786  OK Vendelboerne           H60-

Bane 3B, 5275m., 15p.

10:01 Bjørg Gandrup                  149406 Horsens OK                D-16
10:03 Helle Nikkel                   129703 Viborg OK                 D45-
10:05 Marie Beukel Bak               136685 Aalborg OK                D-16
10:07 Vivi Arildsen                  97801  OK Vendelboerne           D45-
10:09 Hanne Ivarsen                  410902 OK Pan Århus              D45-
10:11 Annette Møller                 76499  Nordvest OK               D45-
10:13 Linnea S. Udholm               139025 Aalborg OK                D-16
10:15 Berit Harfot                   136356 Horsens OK                D40-
10:17 Ellen Korsbæk                  116798 St. Binderup OK           D45-
10:19 Tina Udholm                    139026 Aalborg OK                D40-
10:21 Sofie Finderup                 155174 OK Pan Århus              D-16
10:23 Lene Bejer Damgaard            149413 Viborg OK                 D40-
10:25 Susanne Loft Thyssen           411995 Horsens OK                D40-
10:27 Anne Ekhard Edsen              483326 Aarhus 1900 Orientering   D-16
10:29 Astrid Simone Kjær             488373 Silkeborg OK              D-16
10:31 Susanne Karlshøj               88383  Nordvest OK               D40-
10:33 Anette Ozol                    155181 Silkeborg OK              D45-
10:35 Signe Hachenberger Thomsen     122195 Randers OK                D45-
10:37 Vibeke Ekhard Edsen            483324 Aarhus 1900 Orientering   D45-
10:39 Bettina Lund                   155214 Silkeborg OK              D45-
10:41 Hanne Møller Andersen          118063 OK Pan Århus              D45-
10:43 Dorte Filskov                  139127 Aalborg OK                D45-
10:45 Tine Rasmussen                 23389  OK Pan Århus              D40-
10:47 Anette Dewett                  127546 OK Snab                   D45-
10:49 Dagmar Tange                   71978  Nordvest OK               D45-
10:51 Anette Bagger Sørensen         118076 Silkeborg OK              D40-
10:53 Lene Kofoed Petersen           409445 Horsens OK                D45-
10:55 Annelli Sandbæk                155201 Silkeborg OK              D40-
10:57 Kirsten Andersen               69726  Karup OK                  D45-
10:59 Lene Stick Nielsen             109166 Viborg OK                 D45-
11:01 Solveig Topp                   120634 Randers OK                D45-
11:03 Inger Lise Simonsen            485193 Silkeborg OK              D45-

Bane 4A, 3825m., 13p.

10:01 Claus Foged                    97767  OK Vendelboerne           H65-
10:03 Ole Christensen                155198 Horsens OK                H65-
10:05 Rasmus Lykkegård               155165 Silkeborg OK              H65-
10:07 Per Jørgensen                  123022 Aalborg OK                H65-
10:09 Asmus Wonsyld                  480625 Silkeborg OK              H65-
10:11 Hans Jørgen Simonsen           155191 OK Pan Århus              H65-
10:13 Erik Hedegaard Jakobsen        71603  Nordvest OK               H65-
10:15 Orla Brydsø                    99075  Skive AMOK                H65-
10:17 Arne Pedersen                  95919  Mariager Fjord OK         H65-
10:19 Bjørn Momsen                   485407 Silkeborg OK              H65-
10:21 Thomas Jørgensen               488379 Karup OK                  H65-
10:23 Frants Nielsen                 151355 Herning Orienteringsklub  H65-
10:25 Erik Fuglsang-Damgård          96067  OK Vendelboerne           H65-
10:27 Vagn Lidegaard                 141833 Mariager Fjord OK         H65-
10:29 Poul Nøhr                      408447 Silkeborg OK              H65-
10:31 Ib Knudsen                     90396  Viborg OK                 H65-
10:33 Svend T. Andersen              128556 OK Snab                   H65-
10:35 Aage Thomsen                   96036  OK Vendelboerne           H65-
10:37 Jakob Ravn                     155175 Horsens OK                H65-
10:39 Jørgen Krog                    485405 Silkeborg OK              H65-
10:41 Alfred Bech                    155212 OK Pan Århus              H65-
10:43 Kai Ø. Laursen                 124538 Aalborg OK                H65-
10:45 Flemming Nørgaard              132471 OK Pan Århus              H65-
10:47 Peter Arildsen                 97800  OK Vendelboerne           H65-
10:49 Preben Munk Eriksen            485248 Viborg OK                 H65-
10:51 Dieter Gravgaard               155177 Silkeborg OK              H65-
10:53 Finn Grynderup                 136355 Horsens OK                H65-
10:55 Henning Jørgensen              71551  Nordvest OK               H65-
10:57 Terkel Arnfred                 123019 Aalborg OK                H65-
10:59 Jørgen Thyssen                 142229 Horsens OK                H65-
11:01 Bent  Nielsen                  485243 OK Pan Århus              H65-
11:03 Anker Andersen                 155207 Horsens OK                H65-
11:05 Per Jessen-Klixbüll            407140 OK Pan Århus              H65-
11:07 Finn Søndergaard               408638 Randers OK                H65-
11:09 Aksel Pedersen                 155209 OK Pan Århus              H65-

Bane 4B, 3825m., 13p.

11:11 Anni Jensen                    412494 Herning Orienteringsklub  D50-
11:13 Anne-Mette Kirkegaard          127661 Silkeborg OK              D50-
11:15 Britta Ank Pedersen            96046  Horsens OK                D50-
11:17 Dorthe Hansen                  485177 Silkeborg OK              D50-
11:19 Birgit Grynderup               136354 Horsens OK                D50-
11:21 Inger Johansen                 407578 Karup OK                  D50-
11:23 Aase Thyssen                   149409 Horsens OK                D50-
11:25 Tove Jakobsen                  410670 Silkeborg OK              D50-
11:27 Gitte Isen                     485303 Herning Orienteringsklub  D50-
11:29 Tove Simonsen                  127676 OK Djurs                  D50-
11:31 Trille Ditlevsen               127678 Horsens OK                D50-
11:33 Lizzie Olesen                  485277 Vestjysk Orienteringsklub D50-
11:35 Dorte Friis                    129289 St. Binderup OK           D50-
11:37 Ann Dorrit Hansen              117949 OK Djurs                  D50-
11:39 Lisbeth Møller Nielsen         127685 OK Pan Århus              D50-
11:41 Nelly Skammelsen               485186 Silkeborg OK              D50-
11:43 Winni Jørgensen                139132 Aalborg OK                D50-
11:45 Birgitte Bach                  122502 Viborg OK                 D50-
11:47 Kirsten Thomsen                96035  OK Vendelboerne           D50-
11:49 Mona Nørgaard                  149007 OK Pan Århus              D50-
11:51 Tove Straarup                  96050  Horsens OK                D50-
11:53 Karen-Lisbeth Fredberg         413041 Silkeborg OK              D50-
11:55 Anna Jørgensen                 71605  Nordvest OK               D50-
11:57 Claudia Schmidt Thomsen        117951 Horsens OK                D50-
11:59 Else Hass                      116344 OK Pan Århus              D50-
12:01 Edith Sørensen                 139139 Aalborg OK                D50-
12:03 Gro Glans                      97706  OK Vendelboerne           D50-
12:05 Rigmor Schou                   95947  Mariager Fjord OK         D50-
12:07 Lisbeth Thomsen                401681 Kolding OK                D50-
12:09 Stine Bigum                    122457 OK Pan Århus              D50-
12:11 Grethe Anæus                   485227 Silkeborg OK              D50-
12:13 Kirsten Bobach                 150498 Aalborg OK                D50-
12:15 Catrine Kæmpe                  123128 Silkeborg OK              D50-
12:17 Mette Dam                      407188 Viborg OK                 D50-

Bane 5, 5075m., 15p.

10:53 Hans-Jakob Sørensen            155179 OK Vendelboerne           H35-B
10:55 Per Kolstrup                   155202 Randers OK                H35-B
10:57 Aske Tandrup Nyengaard         155204 Silkeborg OK              H-20B
10:59 Uffe Spanner                   155206 OK Pan Århus              H35-B
11:01 Bjarne Nyberg                  410090 Karup OK                  H35-B
11:03 Anne Beukel Bak                123014 Aalborg OK                H-14
11:05 David Purup-Nielsen            410636 Horsens OK                H-14
11:07 Johan Nybo                     155186 Aarhus 1900 Orientering   H-16B
11:09 Victor Kristensen              86749  OK Snab                   H-14
11:11 Jonathan Elvø Hansen           155189 Silkeborg OK              H-20B
11:13 Rasmus Bertel                  69727  Karup OK                  H21-B
11:15 Morten Werling                 127660 OK Pan Århus              H-20B
11:17 Tjalfe Egholm Rude             127663 Silkeborg OK              H-14
11:19 Dion Petersen                  127679 OK Pan Århus              H21-B
11:21 Erik Purup-Nielsen             127682 Horsens OK                H35-B
11:23 Jens Egholm Pedersen           127664 OK Pan Århus              H21-B
11:25 Rene Korsgaard Brund           129331 Aalborg OK                H21-B
11:27 Michael Thygesen               127675 OK Snab                   H35-B
11:29 Søren Bak                      138794 Aalborg OK                H35-B
11:31 Mikkel Gandrup                 127677 Horsens OK                H35-B
11:33 Klaus Hansen                   127670 OK Pan Århus              H35-B
11:35 Mathias Mønster Jørgensen      411418 Horsens OK                H-14
11:37 Sten Egholm Jørgensen          127673 Silkeborg OK              H35-B
11:39 Jeppe Lillethorup              127684 Randers OK                H-16B
11:41 Jakob Lyngby                   143863 Aalborg OK                H35-B
11:43 Mogens Christensen             117954 OK Vendelboerne           H35-B
11:45 Henning Mindstruplund          122482 Horsens OK                H35-B
11:47 Christian Bagger Hagner        116781 Silkeborg OK              H-14
11:49 Morten Trads Ørskov            122456 OK Pan Århus              H-20B
11:51 Jacob Skaanning Jørgensen      150016 Silkeborg OK              H-14
11:53 Lars Bach                      488381 OK Djurs                  H21-B
11:55 Henrik Kæmpe                   123121 Silkeborg OK              H35-B
11:57 Poul Erik Laustsen             136573 St. Binderup OK           H35-B

Bane 6, 4450m., 12p.

11:06 Agnete Horup                   155208 OK Pan Århus              D-20B
11:08 Solfrida Larsen                149393 Aalborg OK                D35-B
11:10 Anni Sørensen                  155187 OK Pan Århus              D35-B
11:12 Laura Lyngby                   147808 Aalborg OK                D-14
11:14 Henriette Klostergaard Rokkjær 410494 OK Pan Århus              D21-B
11:16 Elisabeth Dam Nielsen          129298 St. Binderup OK           D-20B
11:18 Thea Lillethorup               127659 Randers OK                D21-B
11:20 Jette Dollerup                 127681 OK Pan Århus              D35-B
11:22 Maiken Rahbek Thyssen          127683 Horsens OK                D21-B
11:24 Pia Mayoh                      127665 Silkeborg OK              D35-B
11:26 Caroline Finderup              127666 OK Pan Århus              D-14
11:28 Anne-Mette Gandrup             127667 Horsens OK                D35-B
11:30 Nanna Christensen              123147 OK Vendelboerne           D21-B
11:32 Benedikte Vindum Larsen        114756 Aalborg OK                D-14
11:34 Ellen Kjærgaard Brydsø         114694 Skive AMOK                D35-B
11:36 Line Hermansen                 127671 Ballerup OK               D21-B
11:38 Sofie Secher Thomsen           127687 OK Pan Århus              D-14
11:40 Helle Bach                     488387 OK Djurs                  D35-B
11:42 Lone Secher Andersen           127686 OK Pan Århus              D35-B
11:44 Conny Birch                    148228 OK Djurs                  D21-B
11:46 Margit Vendelbjerg             123126 Vestjysk Orienteringsklub D35-B
11:48 Lene Kjærgaard                 123120 Silkeborg OK              D35-B
11:50 Emma Spanner                   122424 OK Pan Århus              D-14
11:52 Louise Kolind                  122450 Viborg OK                 D21-B
11:54 Malene Østegaard Nielsen       123127 Aalborg OK                D21-B
11:56 Pia Sørensen                   145106 OK Vendelboerne           D35-B
11:58 Rikke Ivarsen                  410903 OK Pan Århus              D-14
12:00 Anette Hebsgaard               152422 Vestjysk Orienteringsklub D35-B
12:02 Anne Topp                      123032 Randers OK                D-16B
12:04 Charlotte Purup-Nielsen        151600 Horsens OK                D35-B
12:06 Mette Voldum Jørgensen         412678 Silkeborg OK              D35-B
12:08 Anna Spanner                   122483 OK Pan Århus              D-14
12:10 Dorte Jenny Bak                134420 Aalborg OK                D35-B
12:12 Anne Møller-Nielsen            122425 Randers OK                D35-B
12:14 Trine Kristensen               136036 OK Pan Århus              D35-B
12:16 Lene Vindum                    114754 Aalborg OK                D35-B

Bane 7A, 3350m., 12p.

10:24 Casper Bertel Andersen         69668  Karup OK                  H-20C
10:26 Anton Ljung Bladt              155194 Silkeborg OK              H-12
10:28 Joachim Stougaard              155195 Vestjysk Orienteringsklub H-12
10:30 Christian Møller               412556 Aalborg OK                H-12
10:32 Morten Írnhagen Jørgensen      140902 OK Snab                   H-12
10:34 Mikkel Bruun Tange             76513  Nordvest OK               H-12
10:36 Thomas Blok                    148160 OK Snab                   H-12
10:38 Kirstine Lyngby                147204 Aalborg OK                H-12
10:40 Martin Møller-Nielsen          155213 Randers OK                H-14B
10:42 Jens Kobæk Edsen               88675  Nordvest OK               H-12
10:44 Laurits Bidstrup Møller        407663 Randers OK                H-12
10:46 Doris Blok                     86759  OK Snab                   H21-C
10:48 Jonas Thyssen Harfot           121179 Horsens OK                H-14B
10:50 Mads Møller Skaug              155211 OK Pan Århus              H-12
10:52 Jesper Nyberg                  128527 Karup OK                  H-20C
10:54 Casper Thygesen                155205 OK Snab                   H-12
10:56 Andreas Bagger Hagner          142308 Silkeborg OK              H-12

Bane 7B, 3350m., 12p.

10:00 Ditte F Theilgaard             123026 Aalborg OK                D-12
10:02 Katrine Spanner                155168 OK Pan Århus              D-12
10:04 Sonja Ibsen                    120972 Karup OK                  D21-C
10:06 Anne Karlshøj                  76508  Nordvest OK               D-20C
10:08 Celine Hinge Krogsgaard        155193 Silkeborg OK              D-12
10:10 Malene Møller-Nielsen          155192 Randers OK                D-14B
10:12 Clara Bagger Hagner            129709 Silkeborg OK              D-12
10:14 Karoline Bruun Tange           76512  Nordvest OK               D-12
10:16 Trine Louise Dahl Kjeldsen     155166 Silkeborg OK              D21-C
10:18 Cecilie S. Udholm              123001 Aalborg OK                D-12
10:20 Ida Hedver Thesbjerg           63342  Horsens OK                D-12
10:22 Elisabeth Vindum Larsen        123013 Aalborg OK                D-12

Bane 8, 2650m., 14p.

10:00 Anne Katrine Kragh             155149 OK Pan Århus              Beg
10:00 Kasper Nyberg                  128526 Karup OK                  Beg
10:00 Anna Kæmpe                     155150 Silkeborg OK              Beg
10:00 Katrine Thygesen               155152 OK Snab                   Beg
10:00 Marie Møller Nielsen           155151 OK Pan Århus              Beg
10:00 Elias Hinge Krogsgaard         155162 Silkeborg OK              H-10
10:00 Line Møller Nielsen            155158 OK Pan Århus              D-10
10:00 Alberte Loft Thyssen           155157 Horsens OK                D-10
10:00 Anne Sofie Thyssen Harfot      155159 Horsens OK                D-10
10:00 Natasha Braun Voetmann         155160 Herning Orienteringsklub  D-12B
10:00 Sofie Braun Voetmann           412463 Herning Orienteringsklub  D-10
10:00 Bjarke Egholm Rude             155163 Silkeborg OK              H-12B
10:00 Jacob Klærke Mikkelsen         149411 Horsens OK                H-10
10:00 Rebecca Loft Thyssen           155155 Horsens OK                D-10
10:00 Jane Braun Voetmann            412464 Herning Orienteringsklub  D-10
10:00 Lea Kokholm                    155156 Horsens OK                D-10
10:00 Emil Kæmpe                     155146 Silkeborg OK              Beg
10:00 Henny Bidstrup Møller          120985 Randers OK                Beg
10:00 Marie Louise Kragh             155145 OK Pan Århus              Beg
10:00 Gitte Solveig Kolstrup         155147 Randers OK                Beg
10:00 Sinne Udholm                   109162 Aalborg OK                Beg
10:00 Merete Muldbjerg               143862 Aalborg OK                Beg
10:00 Jonas Kokholm                  155148 Horsens OK                Beg
10:00 Erik Hedver Thesbjerg          155161 Horsens OK                H-10
10:00 Lasse Fenger Vad               485318 Horsens OK                H-10
10:00 Søren Møller Skaug             155154 OK Pan Århus              Beg
10:00 Axel Írnhagen Jørgensen        155153 OK Snab                   Beg
10:00 Eva Írnhagen Jørgensen         154836 OK Snab                   Beg
mDivision, Version 1.15b, Licens: Herning OK