Matcher

1

:

OK Pan Århus

-

Silkeborg OK

:

115

-

123

2

:

OK Pan Århus

-

Horsens OK

:

136

-

107

3

:

OK Pan Århus

-

Aarhus 1900 Orientering

:

145

-

85

4

:

Silkeborg OK

-

Horsens OK

:

151

-

93

5

:

Silkeborg OK

-

Aarhus 1900 Orientering

:

164

-

73

6

:

Horsens OK

-

Aarhus 1900 Orientering

:

144

-

89

Stilling

 

score

point

Silkeborg OK

438 - 281

6

OK Pan Århus

396 – 315

4

Horsens OK

344 – 386

2

Aarhus 1900 Orientering

247 - 453

0

Gruppe H1

(H-20, H21-, H35-) - [8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Claus Hallingdal Bloch

OK Pan Århus

H35-

00:45:59

  

  

  

2

Christian Bobach

Silkeborg OK

H21-

00:48:32

  

  

  

3

Christian Christensen

OK Pan Århus

H21-

00:48:47

  

  

  

4

René Rokkjær

OK Pan Århus

H35-

00:49:35

  

  

  

5

Rasmus Djurhuus

OK Pan Århus

H21-

00:50:45

  

  

  

6

Lars Hjerrild

OK Pan Århus

H-20

00:53:57

2*

2*

2*

  

  

  

7

Rasmus Oscar

OK Pan Århus

H21-

00:54:11

  

  

  

  

  

  

8

Thomas Fredberg

Silkeborg OK

H35-

00:55:54

  

  

  

9

Torbjørn Gasbjerg

OK Pan Århus

H21-

00:57:07

  

  

  

  

  

  

10

Palle Korsbæk

OK Pan Århus

H21-

00:57:41

  

  

  

  

  

  

11

Niklas Ingwersen

Horsens OK

H21-

01:00:01

  

  

  

12

Patrick McGrail

OK Pan Århus

H35-

01:01:58

  

  

  

  

  

  

13

Kristian Vad

Horsens OK

H21-

01:02:06

  

  

  

14

Lars Lindstrøm

OK Pan Århus

H21-

01:02:23

  

  

  

  

  

  

15

Simon Møller Grimstrup

Silkeborg OK

H35-

01:03:52

  

  

  

16

Asbjørn Mathiasen

OK Pan Århus

H21-

01:06:09

  

  

  

  

  

  

17

Lasse Holch Nielsen

Silkeborg OK

H21-

01:08:23

  

  

  

18

Jonathan Elvø Hansen

Silkeborg OK

H-20

01:11:53

1*

  

  

2*

2*

  

19

Henrik Tinggaard Andersen

Aarhus 1900 Orientering

H35-

01:14:18

  

  

  

20

Sune Dupont

Aarhus 1900 Orientering

H21-

01:14:24

  

  

  

21

Nicklas Mønster Jørgensen

Horsens OK

H-20

01:19:48

  

3*

  

3*

  

6*

22

Per Mønster Jørgensen

Horsens OK

H35-

01:21:45

  

  

  

23

Jacob Ingerslev Overvad

OK Pan Århus

H-20

01:22:38

  

  

1*

  

  

  

24

Oscar Holm Nørgaard

Silkeborg OK

H-20

01:22:42

1*

24

Per O. Espegren

Aarhus 1900 Orientering

H21-

01:23:34

  

  

  

25

Allan Hougaard

Aarhus 1900 Orientering

H35-

01:42:58

  

  

  

26

Simon Fjordvald

Silkeborg OK

H-20

01:44:06

  

  

  

  

  

Gruppe H2

(H40-, H45-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Ebbe Møller Nielsen

OK Pan Århus

H40-

00:41:16

  

  

  

2

Bjarne Hoffmann

OK Pan Århus

H40-

00:43:01

  

  

  

3

Kenneth Skaug

OK Pan Århus

H40-

00:43:09

  

  

  

4

Keld Hinge Krogsgaard

Silkeborg OK

H40-

00:46:38

  

  

  

5

Mads Mikkelsen

Horsens OK

H40-

00:51:21

  

  

  

6

Poul Mouritsen

Silkeborg OK

H40-

00:52:38

  

  

  

7

Allan Thesbjerg

Horsens OK

H40-

00:54:53

  

  

  

8

Karsten Kristiansen

Silkeborg OK

H45-

00:58:09

  

  

  

9

Kim Poulsen

Aarhus 1900 Orientering

H45-

00:58:33

  

  

  

10

Michael Filyo

Silkeborg OK

H45-

01:03:39

  

  

  

  

  

  

11

Sten Egholm Jørgensen

Silkeborg OK

H40-

01:05:46

  

  

  

  

  

  

12

Flemming Adamsson

Silkeborg OK

H45-

01:13:50

  

  

  

  

  

  

13

Keld Abrahamsen

Aarhus 1900 Orientering

H45-

01:17:26

  

  

  

14

Jens Ozol

Silkeborg OK

H45-

01:17:41

  

  

  

  

  

  

15

Kjeld Froberg

Aarhus 1900 Orientering

H40-

01:26:46

  

  

  

16

Vagn Pedersen

Aarhus 1900 Orientering

H45-

01:28:09

  

  

  

  

  

  

Carsten Thyssen

Horsens OK

H40-

Mgl p 155

Gruppe H3

(H-16, H50-, H55-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Erik Bobach

Silkeborg OK

H55-

00:38:10

  

  

  

2

Mogens Hagner

Silkeborg OK

H55-

00:41:45

  

  

  

3

Torben Utzon

OK Pan Århus

H50-

00:44:46

  

  

  

4

Bjørn Sommer

Aarhus 1900 Orientering

H50-

00:46:17

  

  

  

5

Anker Møller

Silkeborg OK

H50-

00:50:04

  

  

  

6

Jacob Skaanning Jørgensen

Silkeborg OK

H-16

00:51:56

2*

  

  

2*

2*

  

7

Hans Jørgen Vad

Horsens OK

H55-

00:52:05

  

  

  

8

Jonas Abildgård Poulsen

Aarhus 1900 Orientering

H-16

00:52:35

  

  

6*

  

3*

6*

9

Torben Sørensen

Horsens OK

H55-

00:53:06

  

  

  

10

Ole Søgaard

Horsens OK

H55-

00:54:08

  

  

  

11

Orest Kotylo

Silkeborg OK

H50-

00:57:26

  

  

  

  

  

  

12

Karsten Stald

Horsens OK

H55-

00:59:11

  

  

  

  

  

  

13

Jan Hauerslev

OK Pan Århus

H50-

01:00:23

  

  

  

13

Henning Hansen

Horsens OK

H55-

01:00:23

  

  

  

  

  

  

15

Erik Søgaard

Aarhus 1900 Orientering

H50-

01:01:32

  

  

  

16

Ole Gjøderum

Aarhus 1900 Orientering

H55-

01:01:56

  

  

  

  

  

  

17

Bjarke Egholm Rude

Silkeborg OK

H-16

01:03:18

1*

  

  

1*

  

  

18

Jens Børsting

Silkeborg OK

H50-

01:04:08

  

  

  

  

  

  

19

Mathias Mønster Jørgensen

Horsens OK

H-16

01:05:02

  

2*

  

  

  

1*

20

Henrik Dagsberg

OK Pan Århus

H55-

01:08:02

  

  

  

21

Michael Straube

Horsens OK

H55-

01:18:00

  

  

  

  

  

  

22

Christian Ingerslev Overvad

OK Pan Århus

H50-

01:21:40

  

  

  

  

  

  

23

Uffe Spanner

OK Pan Århus

H50-

01:34:43

  

  

  

  

  

  

 

Jan Møller Mikkelsen

Silkeborg OK

H55-

DSQ Missed 193

  

  

  

  

  

  

Gruppe H4

(H60-, H65-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Knud Fjordvald

Silkeborg OK

H60-

00:39:49

  

  

  

2

John Holm

OK Pan Århus

H60-

00:42:32

  

  

  

3

Poul Erik Christensen

Horsens OK

H60-

00:43:30

  

  

  

4

Eigil Skammelsen

Silkeborg OK

H65-

00:44:24

  

  

  

5

Frank Linde

OK Pan Århus

H60-

00:45:26

  

  

  

6

Torben Jørgensen

Silkeborg OK

H65-

00:47:10

  

  

  

  

  

  

7

Hans Bloch

OK Pan Århus

H60-

00:47:49

  

  

  

  

  

  

8

Henning Larsen

Horsens OK

H65-

00:49:52

  

  

  

9

Erling Nørgaard

Aarhus 1900 Orientering

H60-

00:50:03

  

  

  

10

Per Lind Jensen

Aarhus 1900 Orientering

H65-

00:50:08

  

  

  

11

Henning Vide Petersen

Horsens OK

H65-

00:50:21

  

  

  

  

  

  

12

Per Jessen-Klixbüll

OK Pan Århus

H65-

00:51:16

  

  

  

  

  

  

13

Karl Ditlevsen

Horsens OK

H65-

00:53:39

  

  

  

  

  

  

14

Finn Ingwersen

Horsens OK

H60-

00:56:35

  

  

  

  

  

  

15

Poul Egander Grøn

OK Pan Århus

H60-

01:00:00

  

  

  

  

  

  

16

Hans Christiansen

OK Pan Århus

H65-

01:01:44

  

  

  

  

  

  

17

Gunnar Gjermandsen

Horsens OK

H60-

01:04:23

  

  

  

  

  

  

18

Poul Larsen

Horsens OK

H60-

01:05:52

  

  

  

  

  

  

19

Olaf Christensen

Aarhus 1900 Orientering

H60-

01:10:09

  

  

  

  

  

  

20

Karl Johan Jepsen

Horsens OK

H65-

02:05:41

  

  

  

  

  

  

 

Peer Straarup

Horsens OK

H60-

DSQ Missed 171

  

  

  

  

  

  

Gruppe H5

(H70-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Finn Hother Madsen

OK Pan Århus

H70-

00:39:42

  

  

  

2

Clive Allen

Silkeborg OK

H70-

00:41:53

  

  

  

3

Asmus Wonsyld

Silkeborg OK

H70-

00:43:00

  

  

  

4

Jørgen Thyssen

Horsens OK

H70-

00:43:11

  

  

  

5

Poul Nøhr

Silkeborg OK

H70-

00:43:12

  

  

  

  

  

  

6

Jørgen Krog

Silkeborg OK

H70-

00:43:19

  

  

  

  

  

  

7

Bent Nielsen

OK Pan Århus

H70-

00:45:52

  

  

  

8

Lars Ole Larsen

Silkeborg OK

H70-

00:50:31

  

  

  

  

  

  

9

Finn Grynderup

Horsens OK

H70-

01:04:11

  

  

  

10

Per Rønnau

Aarhus 1900 Orientering

H70-

01:05:19

  

  

  

11

Harvy Ilsøe

Horsens OK

H70-

01:08:35

  

  

  

  

  

  

12

Hans Jørgen Simonsen

OK Pan Århus

H70-

01:14:13

  

  

  

  

  

  

13

Jakob Ravn

Horsens OK

H70-

01:17:17

  

  

  

  

  

  

14

Erling Karlsson

Horsens OK

H70-

01:23:26

  

  

  

  

  

  

 

Erik Anders Jensen

Silkeborg OK

H70-

DSQ Missed 158

  

  

  

  

  

  

 

Evald Laustsen

Aarhus 1900 Orientering

H70-

DSQ100 for 155

  

  

  

  

  

  

Gruppe H6

(H-14) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Mads Møller Skaug

OK Pan Århus

H-14

00:35:05

6*

6*

6*

  

  

  

2

Andreas Bock Bjørnsen

OK Pan Århus

H-14

00:39:01

4*

4*

4*

  

  

  

3

Andreas Bagger Hagner

Silkeborg OK

H-14

00:42:32

  

  

6*

6*

  

4

William Back Kranker

OK Pan Århus

H-14

00:43:33

  

  

  

  

  

  

5

Andreas Frandsen

Aarhus 1900 Orientering

H-14

01:14:48

  

  

  

4*

6*

Gruppe H7

(H21-B, H35-B) - [2, 2, 2, 1, 1, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Anders S. Borggaard

Aarhus 1900 Orientering

H21-B

00:31:28

  

  

  

2

Søren Vestergaard Christensen

Aarhus 1900 Orientering

H21-B

00:32:54

  

  

  

3

Peter Bøgh Pedersen

OK Pan Århus

H35-B

00:36:15

  

  

  

4

Henning Mindstruplund

Horsens OK

H21-B

00:41:09

  

  

  

5

Mogens Henriksen

Silkeborg OK

H35-B

00:41:22

  

  

  

6

Christian Biering

Silkeborg OK

H35-B

00:46:54

  

  

2

  

7

Allan Skouboe

Horsens OK

H35-B

00:54:34

2

1

1

8

Asbjørn Maintz Andersen

Aarhus 1900 Orientering

H35-B

01:06:06

  

  

  

9

Tommy Jakobsen

Horsens OK

H35-B

01:14:02

  

1

  

  

10

Thomas Nikolajsen

Horsens OK

H35-B

01:23:30

  

  

  

Gruppe H8

(H-12, H-14B, H-20C, H21-C) - [2, 2, 1, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Elias Hinge Krogsgaard

Silkeborg OK

H-12

00:20:51

4*

  

  

4*

4*

  

2

Jacob Klærke Mikkelsen

Horsens OK

H-12

00:22:29

  

4*

  

3*

  

4*

3

Søren Møller Skaug

OK Pan Århus

H-12

00:26:03

3*

3*

4*

  

  

  

4

Loke Walsted

Silkeborg OK

H-14B

00:30:38

  

  

  

5

Lasse Fenger Vad

Horsens OK

H-12

00:33:20

  

  

  

3*

6

Erik Hedver Thesbjerg

Horsens OK

H-12

00:40:34

  

  

  

  

  

  

7

Jan Andersen

Horsens OK

H21-C

01:17:06

  

  

  

  

  

  

Gruppe D1

(D-20, D21-, D35-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Ida Bobach

Silkeborg OK

D21-

00:41:16

  

  

  

2

Signe Søes

OK Pan Århus

D21-

00:44:41

  

  

  

3

Mette Hjerrild

OK Pan Århus

D21-

00:48:14

  

  

  

4

Astrid Ank Jørgensen

Horsens OK

D-20

00:56:20

  

6*

  

7*

  

8*

5

Rie Stenhøj Baun McGrail

OK Pan Århus

D21-

00:58:21

3

4

  

  

  

6

Anne Mette Schmidt

Silkeborg OK

D21-

01:01:34

  

  

  

7

Gry R Christensen

OK Pan Århus

D21

01:03:11

8

Mette Klenum

Silkeborg OK

D21-

01:20:07

  

  

  

9

Jette Dollerup

OK Pan Århus

D35-

01:30:04

  

  

  

  

  

  

10

Anne Lysgaard Schulz

Aarhus 1900 Orientering

D21-

01:40:13

  

  

  

11

Runa Iversen

Horsens OK

D35-

01:41:17

  

  

  

 

Tove Straarup

Horsens OK

D35-

DSQ100 for 145

  

  

  

  

  

  

Gruppe D2

(D40-, D45-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Rikke Holm Jensen

Horsens OK

D40-

00:46:38

  

  

  

2

Berit Harfot

Horsens OK

D45-

00:48:15

  

  

  

3

Anne Møller Skaug

OK Pan Århus

D40-

00:49:50

4

  

  

  

4

Anette Bagger Sørensen

Silkeborg OK

D45-

00:50:34

  

  

4

  

5

Heidi Hinge Krogsgaard

Silkeborg OK

D40-

00:51:33

  

  

3

  

6

Susanne Loft Thyssen

Horsens OK

D40-

00:52:03

3

2

4

7

Birgitte Halle

Aarhus 1900 Orientering

D45-

00:56:17

  

  

  

3

8

Hanne Møller Andersen

OK Pan Århus

D45-

00:58:56

3

2

  

  

  

9

Jeanette Finderup

OK Pan Århus

D40-

00:59:01

2

1

  

  

  

10

Irene K. Mikkelsen

Horsens OK

D40-

01:05:34

  

  

  

11

Rikke Lysemose Poulsen

Silkeborg OK

D40-

01:08:22

1

  

  

1

3

  

12

Inge Kølbæk Bonne

Aarhus 1900 Orientering

D45-

01:20:45

  

  

  

13

Mette Voldum Jørgensen

Silkeborg OK

D45-

01:28:07

14

Anette Pind

Silkeborg OK

D45-

01:28:17

  

  

  

  

  

  

15

Gitte Frandsen

Aarhus 1900 Orientering

D40-

01:45:25

  

  

  

 

Anni Sørensen

OK Pan Århus

D45-

DSQ100 for 155

  

  

  

  

  

  

Gruppe D3

(D-16, D50-, D55-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Dorthe Hansen

Silkeborg OK

D50-

00:41:27

  

  

  

2

Ingrid Johannsen

Silkeborg OK

D55-

00:42:18

  

  

  

3

Sofie Secher Thomsen

OK Pan Århus

D-16

00:45:08

6*

8*

8*

  

  

  

4

Clara Bagger Hagner

Silkeborg OK

D-16

00:45:10

4*

  

  

6*

6*

  

5

Inga Jager

Silkeborg OK

D50-

00:47:02

  

  

  

  

  

  

6

Caroline Finderup

OK Pan Århus

D-16

00:47:14

6*

6*

  

  

  

7

Vibeke Jørgensen

OK Pan Århus

D55-

00:51:48

  

  

  

8

Britta Ank Pedersen

Horsens OK

D50-

00:52:15

  

  

  

9

Anette Egander Grøn

OK Pan Århus

D50-

00:53:03

  

  

  

  

  

  

10

Anna Spanner

OK Pan Århus

D-16

00:54:11

  

  

  

  

  

  

11

Trine Ravn

Horsens OK

D50-

00:55:33

  

  

  

12

Claudia Schmidt Thomsen

Horsens OK

D50-

00:57:43

  

  

  

13

Lene Kofoed Petersen

Horsens OK

D50-

01:08:17

  

  

  

  

  

  

14

Randi Jensen

Aarhus 1900 Orientering

D50-

01:08:22

  

  

  

15

Karen Sieg

Horsens OK

D55-

01:09:01

  

  

  

  

  

  

16

Gerda Henriksen

Aarhus 1900 Orientering

D55-

01:14:28

  

  

  

17

Birgit Rasmussen

Aarhus 1900 Orientering

D55-

01:17:41

  

  

  

Gruppe D4

(D60-, D65-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Susanne Gasbjerg

Silkeborg OK

D60-

00:50:48

  

  

  

2

Lena Deleuran Nørgaard

Aarhus 1900 Orientering

D65-

00:53:34

  

  

  

3

Nelly Skammelsen

Silkeborg OK

D60-

00:53:47

  

  

  

4

Birthe Helms

Silkeborg OK

D65-

00:55:26

  

  

  

  

  

  

5

Else Hass

OK Pan Århus

D65-

00:55:52

  

  

  

6

Trille Ditlevsen

Horsens OK

D60-

00:56:00

  

  

  

7

Birthe Worm

Aarhus 1900 Orientering

D65-

00:57:42

  

  

  

8

Eva Bloch

OK Pan Århus

D60-

00:58:07

  

  

  

9

Jytte Larsen

Silkeborg OK

D65-

01:09:12

  

  

  

  

  

  

10

Lone Christensen

Aarhus 1900 Orientering

D60-

01:10:34

  

  

  

  

  

  

Gruppe D5

(D70-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Bodil Buchtrup Jensen

Aarhus 1900 Orientering

D70-

00:56:25

  

  

  

2

Aase Thyssen

Horsens OK

D70-

01:01:38

  

  

  

3

Karin Karlsson

Horsens OK

D70-

01:02:37

  

  

  

4

Ellen Laustsen

Aarhus 1900 Orientering

D70-

01:04:44

  

  

  

5

Hanne Schultz

Horsens OK

D70-

01:07:31

  

  

  

  

  

  

6

Birgit Grynderup

Horsens OK

D70-

01:38:01

  

  

  

  

  

  

 

Lisbeth Møller Nielsen

OK Pan Århus

D70-

DSQ Missed 158

  

  

  

  

  

  

Gruppe D6

(D-14) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

pl

navn

klub

klasse

tid

m1

m2

m3

m4

m5

m6

1

Sara Lysemose Poulsen

Silkeborg OK

D-14

00:34:01

6*

  

  

6*

6*

  

2

Katrine Spanner

OK Pan Århus

D-14

00:37:44

4*

6*

6*

  

  

  

3

Celine Hinge Krogsgaard

Silkeborg OK

D-14

00:44:37

  

  

4*

4*

  

4

Elise Purup-Nielsen

Horsens OK

D-14

00:49:51

  

4*

  

&