Forside arrow Nyheder arrow Nyheder arrow Vintergymnastik fra tirsdag den 11. sept. kl. 18.00 til 19.00.

Ungdom

Ungdomssiden
...... se plan for 3.kv

Træning

Informationer fra trænings-udvalget om:
træning og kurser mm.
Vintergymnastik fra tirsdag den 11. sept. kl. 18.00 til 19.00.
Skrevet af Susanne Kristensen   
Wednesday 01. August 2018

Kære alle.

I år vil vi gøre alvor af det, og indbyde alle klubbens medlemmer + venner til gymnastik på Brændgårdsskolen. Vi har drengenes gymnastiksal fra kl. 18.00 til kl.19.00. Det er gratis for alle medlemmer. - Læs mere.......

Alle klubbens medlemmer inviteres til at deltage i vintergymnastik hver tirsdag fra kl. 18.00 til 19.00. Vi starter tirsdag den 11. sept., når vi går over til lørdagstræning med o - løb. Alle er velkommen både store og små. Der vil blive en times motion med høj fart og god musik - alle muskelgrupper vil blive brugt og du skal nok få sved på panden. Du bør medbringe indendørs fodtøj, en yogamåtte eller lignende, drikkedunk og håndklæde til badet efterfølgende. Efter opstarten er alle velkommen til at komme med forslag til aftenens program, hvis der nogle specielle ønsker. Vi håber, at rigtig mange vil tage imod denne udfordring og møde op. O -hilsen TRU Ved spørgsmål kan Susanne Kristensen kontaktes på 40790645 eller Denne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots, du skal have Javascript aktiveret for at se den
 
< Forrige   Nste >