Forside arrow Ungdomssiden

Træning

Informationer fra trænings-udvalget om:
træning og kurser mm.

Kommende aktiviteter

Vis kalenderen
Mnedlig
Mnedlig
Flad visning
Flad visning
Ugentlig
Ugentlig
Daglig
Daglig
Kategorier
Kategorier
Sg
Sg

Begivenhed under 'General'

Lrdag, 18 November, 2017
General Almene begivenheder
Begivenhedsnavn Dato
Klubhus Udlånt Lrdag, 30 Juni, 2018 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 27 Januar, 2018 (14:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 20 Januar, 2018 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 27 December, 2017 (08:00)
Træningsløb V/ HOK Vestre Plantage Lrdag, 16 December, 2017 (08:00)
Træningsløb Harrild Hede Lrdag, 09 December, 2017 (12:30)
Klubhus Udlånt Torsdag, 07 December, 2017 (15:00)
Nabo Fejden / Æbleskiveløb Løvbakkerne Lrdag, 02 December, 2017 (12:30)
Træningsløb V/ Vestjysk Ulfborg Pl. Sndag, 26 November, 2017 (10:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 25 November, 2017 (08:00)
Jagtdag Torsdag, 23 November, 2017 (08:17)
Møde Klubhusudvalg Sndag, 19 November, 2017 (08:00)
Træningsløb Nørlund Syd Lrdag, 18 November, 2017 (12:30)
Klubhuset Udlejet Til Susanne Kristensen Fredag, 17 November, 2017 (08:00)
Træningsløb /Vestjysk Nr. Vosborg Sndag, 12 November, 2017 (10:00)
Træningsløb Fra Klubhuset Kl 18.00 Torsdag, 09 November, 2017 (18:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 09 November, 2017 (15:00)
Klubledermøde Onsdag, 08 November, 2017 (17:00)
Træningsløb Nørlund Nord Lrdag, 04 November, 2017 (12:30)
Træningsløb Fra Klubhuset Kl 18.00 Torsdag, 02 November, 2017 (18:00)
Træningsløb V/HOK Sir Lyngbjerge - Læs Mere Lrdag, 28 Oktober, 2017 (12:30)
Træningsløb Fra Klubhuset Kl 18.00 Torsdag, 26 Oktober, 2017 (18:00)
Træningsløb Hoverdal Øst Lrdag, 21 Oktober, 2017 (12:30)
Træningsløb Fra Klubhuset Kl 18.00 Torsdag, 19 Oktober, 2017 (18:00)
Træningsløb V/vestjysk Husby Klitplantage Sndag, 15 Oktober, 2017 (10:00)
Torsdagstræning Kl. 18.00 Fra Klubhuset Torsdag, 12 Oktober, 2017 (18:00)
Træningsløb Stråsø Vest/Sdr. Vosborg Hedev/Vestjysk Sndag, 08 Oktober, 2017 (08:00)
MTB-O I Silkeborg Østerskov Lrdag, 07 Oktober, 2017 (13:00)
MTB-O Silkeborg På Sletten Lrdag, 30 September, 2017 (13:00)
Træningsløb Jeanette - Thyra Tirsdag, 26 September, 2017 (17:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 01 September, 2017 (15:00)
MTB-O I Silkeborg Vesterskov Torsdag, 31 August, 2017 (17:30)
Træningsløb Hørbylunde Syd Tirsdag, 29 August, 2017 (17:45)
Træningsløb Bikebæk Tirsdag, 22 August, 2017 (17:45)
Træningsløb Hørbylunde Nord Tirsdag, 15 August, 2017 (17:45)
Klubhus Udlånt Mandag, 14 August, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 12 August, 2017 (08:00)
Træningsløb Flyttet Til Brandlund Tirsdag, 08 August, 2017 (17:45)
Træningsløb Fuglesangsø HUSK Badetøj Tirsdag, 01 August, 2017 (17:45)
Træningsløb Nordskoven Vest V/ Silkeborg Torsdag, 27 Juli, 2017 (17:30)
Træningsløb Kobskov V/ Silkeborg Torsdag, 20 Juli, 2017 (17:30)
Træningløb Østreskoven V/ Silkeborg Torsdag, 13 Juli, 2017 (17:30)
Træningsløb Vestreskoven V/Silkeborg Torsdag, 06 Juli, 2017 (17:30)
Klubhus Udlånt Fredag, 30 Juni, 2017 (11:00)
Træningsløb Thorsted Tirsdag, 27 Juni, 2017 (17:45)
Klubhus Udlånt Lrdag, 24 Juni, 2017 (08:00)
Træningsløb Skelhøj Tirsdag, 20 Juni, 2017 (17:45)
Klubhuset Udlånt Tirsdag, 20 Juni, 2017 (08:00)
Fermaten Sndag, 18 Juni, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 16 Juni, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 14 Juni, 2017 (16:00)
Træningsløb Hoverdal V/Holsterbro HOK Tirsdag, 13 Juni, 2017 (17:30)
S Sndag, 11 Juni, 2017 (08:00)
Træningsløb Knudmosen M/grillaften Tirsdag, 06 Juni, 2017 (17:45)
Torsdagstræningen Den 1. Juni Flyttes Til Sinding. Torsdag, 01 Juni, 2017 (18:00)
Facebook For Foreninger 1 - Mindset Og Muligheder Onsdag, 31 Maj, 2017 (19:00)
Nyt Fastpostkort I Ulfborg Onsdag, 31 Maj, 2017 (12:14)
Træningsløb Momhøj Tirsdag, 30 Maj, 2017 (17:45)
Indvielse Af Klubbens Første Skolegårdskort Onsdag, 24 Maj, 2017 (10:00)
Træningsløb Stråsø V/Vestjysk Tirsdag, 23 Maj, 2017 (17:30)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 23 Maj, 2017 (10:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 20 Maj, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 19 Maj, 2017 (12:00)
Træningsløb Nr. Vosborg V/Vestjysk Tirsdag, 16 Maj, 2017 (17:30)
Klubhus Udlånt Sndag, 14 Maj, 2017 (08:00)
Træningsløb Linnebjerg Tirsdag, 09 Maj, 2017 (17:45)
Div Match Sndag, 07 Maj, 2017 (08:00)
Træningsløb Haunstrup Tirsdag, 02 Maj, 2017 (17:45)
Find Vej Dagen Lrdag, 29 April, 2017 (08:00)
Løbetræning + Sandwich Torsdag, 27 April, 2017 (18:00)
Træningsløb Nørlund Syd Tirsdag, 25 April, 2017 (17:45)
Løbetræning + Mad Torsdag, 20 April, 2017 (18:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 16 April, 2017 (09:18)
Forårsrengøring Lrdag, 08 April, 2017 (08:00)
Træningsløb I Præstbjerg Mandag, 03 April, 2017 (08:00)
Træningsløb Trehøje Syd Lrdag, 01 April, 2017 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 01 April, 2017 (08:00)
Træningsløb Trehøje 1/4 Kl 12.30 Lrdag, 01 April, 2017 (08:00)
Træning Fra Klubhuset Kl. 18.00 + Sandwich Torsdag, 30 Marts, 2017 (08:00)
Træningsløb Birkebæk Lrdag, 25 Marts, 2017 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 25 Marts, 2017 (08:00)
Klubaften - Husk Tilmelding Torsdag, 23 Marts, 2017 (18:00)
Træningsløb Brejning Krat Lrdag, 18 Marts, 2017 (12:30)
Løbetræning Fra Klubhuset Kl 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 16 Marts, 2017 (18:00)
Løbetræning Fra Klubhuset. No Recurrence Found (17:30)
Gentag hver 7 Dage indtil Juli 02, 2010
Træningsløb Thorsted Lrdag, 04 Marts, 2017 (12:30)
Løbetræning Torsdag, 02 Marts, 2017 (08:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Kl 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 02 Marts, 2017 (08:00)
Træningsløb Hørbylunde Nord Lrdag, 25 Februar, 2017 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 25 Februar, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 24 Februar, 2017 (08:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Kl 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 23 Februar, 2017 (08:00)
Generalforsamling M. Spisning Tirsdag, 21 Februar, 2017 (18:00)
Vinterlang Fejsø Tilmelding O-service Lrdag, 18 Februar, 2017 (10:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Kl 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 16 Februar, 2017 (08:00)
General Forsamling De Hårdes Klub Sndag, 12 Februar, 2017 (13:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Kl 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 09 Februar, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 07 Februar, 2017 (17:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 07 Februar, 2017 (14:00)
Træningsløb Hoverdal Vest Lrdag, 04 Februar, 2017 (12:30)
Klubhus Udlånt Fredag, 27 Januar, 2017 (12:00)
Træning Fra Klubhuset Kl. 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 26 Januar, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 25 Januar, 2017 (17:00)
Træningsløb Hammerum/Gellerup Lrdag, 21 Januar, 2017 (12:30)
Træning Fra Klubhuset Kl. 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 19 Januar, 2017 (08:00)
Trænings Løb På JDR´s Arealer V/vestjysk Sndag, 15 Januar, 2017 (10:00)
Træning Fra Klubhuset Kl. 18.00 + Fællesspisning Sndag, 15 Januar, 2017 (08:00)
Træning Fra Klubhuset Kl. 18.00 + Fællesspisning Torsdag, 12 Januar, 2017 (18:00)
Bestyrelsesmøde Tirsdag, 10 Januar, 2017 (19:00)
Træningsløb Skelhøj M/nytårssuppe Lrdag, 07 Januar, 2017 (12:30)
Træningsløb Kl 18.00 Klubhus Torsdag, 05 Januar, 2017 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 28 December, 2016 (08:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 27 December, 2016 (08:00)
Jule-delle-løb Mandag, 26 December, 2016 (10:00)
Klubhus Udlånt Mandag, 19 December, 2016 (08:00)
Træningsløb Nørlund Syd Lrdag, 17 December, 2016 (12:30)
Julefrokost: Madskaffere Torsdag, 15 December, 2016 (19:00)
Julefrokost: Deltagere Torsdag, 15 December, 2016 (19:00)
Træningsløb Harrild Hede Lrdag, 10 December, 2016 (13:00)
Træningsløb Løvbakkerne Lrdag, 03 December, 2016 (13:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 03 December, 2016 (08:00)
Klubdyst Herning-Holsterbro V/Vestre Plantage Sndag, 27 November, 2016 (10:30)
Klubhuset Lånt Ud Til Charlotte Mikkelsen Lrdag, 26 November, 2016 (15:00)
Klubhuset Udlånt Hele Dagen Fredag, 25 November, 2016 (08:00)
Træningsløb Husby V/Vestjysk Lrdag, 19 November, 2016 (13:00)
Bestyrelsesmøde Torsdag, 17 November, 2016 (19:00)
Jagtdag Torsdag, 17 November, 2016 (08:17)
Brødskaffer Susanne Torsdag, 17 November, 2016 (08:00)
MTBO årsmøde I Klubhuset Onsdag, 16 November, 2016 (19:00)
Træningsløb Nørlund Nord Lrdag, 12 November, 2016 (12:30)
Brød: Bjørn Torsdag, 10 November, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 08 November, 2016 (08:00)
Træningsløb V/Horsens Palsgård Lrdag, 05 November, 2016 (08:00)
Nat I Haunstrup Fredag, 04 November, 2016 (19:30)
Klubmesterskab Nat Onsdag, 02 November, 2016 (00:00)
Træningsløb Løvbakkerne Lrdag, 29 Oktober, 2016 (12:30)
Brød: Bitten Torsdag, 27 Oktober, 2016 (19:00)
Træningsløb V/vestjysk Husby Klitplantage Sndag, 23 Oktober, 2016 (10:00)
Hold øje Med Hjemmesiden. Sndag, 16 Oktober, 2016 (08:00)
Træningsløb I Hoverdal øst. Lrdag, 15 Oktober, 2016 (12:30)
Brød: Søren S. Torsdag, 13 Oktober, 2016 (19:00)
Træningsløb V/vestjysk Skovlund Plantage Sndag, 09 Oktober, 2016 (10:00)
Brød: Lucia Torsdag, 06 Oktober, 2016 (19:00)
Brød: Ole J Torsdag, 29 September, 2016 (19:00)
Træningsløb Jeanette/Thyra Tirsdag, 27 September, 2016 (17:30)
Klubhus Udlånt Sndag, 25 September, 2016 (08:00)
Brød: Kaj Torsdag, 22 September, 2016 (19:00)
Træningsløb Velling Tirsdag, 20 September, 2016 (17:30)
Brød Søren A. Torsdag, 15 September, 2016 (19:00)
Træningsløb I Haunstrup Tirsdag, 13 September, 2016 (17:00)
Brød: Susanne Torsdag, 08 September, 2016 (19:00)
Træningsløb Ulfborg Tirsdag, 06 September, 2016 (16:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 04 September, 2016 (08:00)
Intro Kutsus Til Orienteringsløb Fredag, 02 September, 2016 (08:00)
Træningsløb Hørbylunde Nord Tirsdag, 30 August, 2016 (17:30)
Brød: Lene Torsdag, 25 August, 2016 (19:00)
Teknik Og Miljø Torsdag, 25 August, 2016 (08:00)
Træningsløb Klosterheden V/Vestjysk Tirsdag, 23 August, 2016 (17:30)
Klubhus Udlånt Fredag, 19 August, 2016 (15:00)
Brød: Stine Torsdag, 18 August, 2016 (19:00)
Træningsløb Trehøje Syd Tirsdag, 16 August, 2016 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 13 August, 2016 (08:00)
Brød: Jonna Torsdag, 11 August, 2016 (19:00)
Træningsløb Hørbylunde Syd Tirsdag, 09 August, 2016 (17:30)
Brød: Mogens Torsdag, 04 August, 2016 (19:00)
Løbetræning Torsdag, 04 August, 2016 (18:00)
Træningsløb Bjørslev Tirsdag, 02 August, 2016 (17:30)
Træningsløb V/silkeborg Nordskoven Øst Torsdag, 28 Juli, 2016 (18:00)
Træningsløb V/Silkeborg Østre Søbad Kobskov Torsdag, 21 Juli, 2016 (18:00)
Træningsløb V/Silkeborg Østre Søbad Vestskoven Torsdag, 14 Juli, 2016 (18:00)
Søtur. Mandag, 11 Juli, 2016 (17:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 09 Juli, 2016 (08:00)
Træningsløb V/Silkeborg Østre Søbad Østskoven Torsdag, 07 Juli, 2016 (18:00)
Løbetræning Torsdag, 30 Juni, 2016 (18:00)
Træningsløb Nørlund Syd Tirsdag, 28 Juni, 2016 (17:45)
Søtur, - Kvie Sø. Mandag, 27 Juni, 2016 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 24 Juni, 2016 (08:00)
Lundgårdsskolen 7 . Klasser Torsdag, 23 Juni, 2016 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 22 Juni, 2016 (18:00)
Træningsløb Momhøj Tirsdag, 21 Juni, 2016 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 18 Juni, 2016 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 17 Juni, 2016 (08:00)
Brød: Tove Torsdag, 16 Juni, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 15 Juni, 2016 (17:00)
Løbetræning - Obs ændring -se Siden Tirsdag, 14 Juni, 2016 (18:00)
Løbetræning Sndag, 05 Juni, 2016 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 04 Juni, 2016 (08:00)
Brød: Susanne Torsdag, 02 Juni, 2016 (19:00)
Træningsløb Skelhøj Tirsdag, 31 Maj, 2016 (17:30)
Find Vej Lrdag, 28 Maj, 2016 (13:00)
Brød: Kaj K. Torsdag, 26 Maj, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 26 Maj, 2016 (12:00)
Træningsløb Stråsø Øst/Midt V/Holsterbro Tirsdag, 24 Maj, 2016 (17:30)
Søtur D. 23 Maj. Mandag, 23 Maj, 2016 (08:00)
Find Vej Lrdag, 21 Maj, 2016 (13:00)
Brød: Lucia Torsdag, 19 Maj, 2016 (19:00)
MTBO Momhøje Onsdag, 18 Maj, 2016 (08:00)
Træningsløb Haunstrup Tirsdag, 17 Maj, 2016 (17:30)
Find Vej Lrdag, 14 Maj, 2016 (13:00)
Brød: Egen Madpakke Torsdag, 12 Maj, 2016 (19:00)
Trailløb I Haunstrup Torsdag, 12 Maj, 2016 (18:00)
Træningsløb Nørre Vosborg V/Vestjysk Tirsdag, 10 Maj, 2016 (17:30)
Find Vej Lrdag, 07 Maj, 2016 (13:00)
Kristi Himmelfartsdag Torsdag, 05 Maj, 2016 (00:00)
Træningsløb Brandlund Tirsdag, 03 Maj, 2016 (17:30)
Find Vej Dagen 2016 Lrdag, 30 April, 2016 (13:15)
Brødskaffer: Stine Torsdag, 28 April, 2016 (19:00)
Træningsløb Linnebjerg Tirsdag, 26 April, 2016 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 23 April, 2016 (08:00)
Træningsløb Stråsø V/Vestjysk Tirsdag, 19 April, 2016 (17:30)
Bysprint - City Kl.12.00 Lrdag, 16 April, 2016 (12:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 16 April, 2016 (08:00)
Ekstraordinær Generalforsamling Torsdag, 14 April, 2016 (20:00)
Brødskaffer: Kenn Torsdag, 14 April, 2016 (19:00)
Træningsløb Præstbjerg Tirsdag, 12 April, 2016 (17:30)
Forårsrengøring Af Klubhuset Lrdag, 09 April, 2016 (08:00)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 07 April, 2016 (19:00)
Træningsløb Skarrildhus Tirsdag, 05 April, 2016 (17:00)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 31 Marts, 2016 (19:00)
Træningsløb I Kompedal - Karup Onsdag, 30 Marts, 2016 (18:00)
Træningsløb Brejning Krat Lrdag, 19 Marts, 2016 (12:30)
Brødskaffer: Bitten Torsdag, 17 Marts, 2016 (19:00)
Brødskaffer: Ole J. Torsdag, 10 Marts, 2016 (19:00)
Træningsløb Hoverdal Øst Lrdag, 05 Marts, 2016 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 05 Marts, 2016 (08:00)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 03 Marts, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 02 Marts, 2016 (18:00)
MTBO DM Funktionsledermøde Tirsdag, 01 Marts, 2016 (19:00)
Bestyrelsesmøde Mandag, 29 Februar, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Mandag, 29 Februar, 2016 (08:00)
Træningsløb Hørbylunde Nord Lrdag, 27 Februar, 2016 (12:30)
Brødskaffer: Jonna Torsdag, 25 Februar, 2016 (19:00)
Generalforsamling Tirsdag, 23 Februar, 2016 (18:00)
Vinterlang Stenholt/Bøllingsø Sndag, 21 Februar, 2016 (10:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 20 Februar, 2016 (08:00)
Brødskaffer: Tove Torsdag, 18 Februar, 2016 (19:00)
Ølgryde V/Vestjysk Kl 10 Sndag, 14 Februar, 2016 (10:00)
Brødskaffer: Søren A. Torsdag, 11 Februar, 2016 (19:00)
Træningsløb Trehøje N Lrdag, 06 Februar, 2016 (12:30)
Brødskaffer: Kaj K. Torsdag, 04 Februar, 2016 (19:00)
Vinterlang Houlkær Og Omegn Sndag, 31 Januar, 2016 (10:00)
Fællesløb Med Vestjyske Sndag, 31 Januar, 2016 (10:00)
Brødskaffer: Susanne Torsdag, 28 Januar, 2016 (19:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 27 Januar, 2016 (16:00)
Træningsløb Herning Nord Lrdag, 23 Januar, 2016 (12:30)
Brødskaffer: Lucia Torsdag, 21 Januar, 2016 (19:00)
Vinterlang - Silkeborg Sndag, 17 Januar, 2016 (08:00)
Brødskaffer: Lene A. Torsdag, 14 Januar, 2016 (19:00)
Møde Med DOFs Skovudvalg Tirsdag, 12 Januar, 2016 (19:00)
Vinterlang - Tilmeld 8.-1. Sndag, 10 Januar, 2016 (08:00)
Nytårssuppetræningsløb Lrdag, 09 Januar, 2016 (12:30)
Brødskaffer: Anni Torsdag, 07 Januar, 2016 (19:00)
Træningsløb Lrdag, 26 December, 2015 (10:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 17 December, 2015 (08:00)
Træningsløb Ikast Nord Lrdag, 12 December, 2015 (13:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 12 December, 2015 (08:00)
Julefrokost: Deltagere Torsdag, 10 December, 2015 (19:00)
Julefrokost: Madskaffere Torsdag, 10 December, 2015 (19:00)
Træningsløb I Løvbakkerne Lrdag, 05 December, 2015 (12:00)
Træningsløb Nørlund Syd Lrdag, 28 November, 2015 (13:00)
Klubhus Udlånt - Fam. Mikkelsen Lrdag, 28 November, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 22 November, 2015 (08:00)
Træningsløb Palsgård V/Horsens Ok Lrdag, 21 November, 2015 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 21 November, 2015 (08:00)
Jagtdag Torsdag, 19 November, 2015 (08:00)
Jagtdag Torsdag, 19 November, 2015 (08:00)
Træningsløb Klosterheden Øst V/Vestjysk Sndag, 15 November, 2015 (10:00)
Klubtur Fredag, 06 November, 2015 (18:00)
Træningsløb Fejsø Lrdag, 31 Oktober, 2015 (13:00)
Træningsløb Nørlund Nord Lrdag, 24 Oktober, 2015 (13:00)
Klubaften I Herning OK Mandag, 19 Oktober, 2015 (18:00)
Træningsløb Hoverdal Vest Lrdag, 17 Oktober, 2015 (13:00)
Jagtdag Mandag, 12 Oktober, 2015 (00:00)
Træningsløb Glusted/Børgelund Skov V/Horsens Ok Lrdag, 10 Oktober, 2015 (12:30)
Træningsløb Vestre Plantage V/ Vestjysk Orienteringsklub Tirsdag, 06 Oktober, 2015 (16:30)
Træningsløb Kjærgårdsmølle V/ Vestjysk Orienteringsklub Tirsdag, 29 September, 2015 (17:30)
Træningsløb Jeanette/Thyra Tirsdag, 22 September, 2015 (17:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 19 September, 2015 (08:00)
Træningsløb Haunstrup Tirsdag, 15 September, 2015 (17:00)
Årets Sidste Søtur. Mandag, 14 September, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 12 September, 2015 (08:00)
Træningsløb Velling Tirsdag, 08 September, 2015 (17:00)
Klubhus Udlånt Mandag, 07 September, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 06 September, 2015 (12:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 04 September, 2015 (08:00)
Træningsløb Stråsø Tirsdag, 01 September, 2015 (17:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 28 August, 2015 (12:00)
Træningsløb Hørbylunde Nord Tirsdag, 25 August, 2015 (17:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 21 August, 2015 (08:00)
Træningsløb Harrild Hede Tirsdag, 18 August, 2015 (17:00)
Træningsløb Trehøje Tir. D.11/8 Afmærk 21 Tirsdag, 11 August, 2015 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 08 August, 2015 (12:00)
Træningsløb Hørbylunde Syd Tirsdag, 04 August, 2015 (17:45)
Træningsløb BJØRSLEV Tirsdag, 28 Juli, 2015 (17:00)
Søtur D. 6/7. Mandag, 06 Juli, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 26 Juni, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 23/6. Tirsdag, 23 Juni, 2015 (08:00)
Søtur D. 22/6. Mandag, 22 Juni, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 17 Juni, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 16/6. Tirsdag, 16 Juni, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 9/6. Tirsdag, 09 Juni, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 03 Juni, 2015 (18:00)
Træningsløb D. 2/6. Tirsdag, 02 Juni, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 29 Maj, 2015 (12:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 28 Maj, 2015 (12:00)
Træningsløb D. 26/5. Tirsdag, 26 Maj, 2015 (08:00)
Klubhus Udlånt Mandag, 25 Maj, 2015 (08:00)
Træningsløb I Præstbjerg Tirsdag, 19 Maj, 2015 (17:45)
Søtur D. 18/5. Mandag, 18 Maj, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 12 Maj. Tirsdag, 12 Maj, 2015 (08:00)
Forårsrengøring Af Klubhuset Mandag, 11 Maj, 2015 (17:00)
Forårsrengøring Af Klubhuset Mandag, 11 Maj, 2015 (16:00)
Træningsløb D. 5/5. Tirsdag, 05 Maj, 2015 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 30 April, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 28/4. Tirsdag, 28 April, 2015 (08:00)
Søtur D. 27/4. Mandag, 27 April, 2015 (08:00)
Find-vej-i Dagen Lrdag, 25 April, 2015 (13:00)
Træningsløb D. 21/4. Tirsdag, 21 April, 2015 (08:00)
Træningsløb D. 14/4. Tirsdag, 14 April, 2015 (08:00)
Træningsløb Brandlund Tirsdag, 07 April, 2015 (17:30)
Påskeløb Torsdag, 02 April, 2015 (08:00)
Bestyrelsesmøde Onsdag, 25 Marts, 2015 (19:00)
Træningsløb D. 21/3. Lrdag, 21 Marts, 2015 (08:00)
Natuglen Torsdag, 12 Marts, 2015 (18:00)
Træningsløb Hoverdal Øst Lrdag, 07 Marts, 2015 (12:00)
Træningsløb 28/2. Lrdag, 28 Februar, 2015 (12:30)
Generalforsamling Tirsdag, 24 Februar, 2015 (19:00)
Afslutning På Find Vintervej Lrdag, 14 Februar, 2015 (12:30)
Find Vintervej Med Føtex Lrdag, 07 Februar, 2015 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 07 Februar, 2015 (00:00)
Bestyrelsesmøde Klubhusfonden Tirsdag, 03 Februar, 2015 (19:00)
Træningsløb D. 31/1 Lrdag, 31 Januar, 2015 (12:30)
Find Vintervej Med Føtex Lrdag, 31 Januar, 2015 (12:13)
Klubaften Fredag, 30 Januar, 2015 (18:00)
Find Vintervej Med Føtex Lrdag, 24 Januar, 2015 (12:34)
Klubhus Udlånt Lrdag, 24 Januar, 2015 (12:00)
Find Vintervej Med Føtex Lrdag, 17 Januar, 2015 (12:30)
Træningsløb D. 17/1. Lrdag, 17 Januar, 2015 (08:00)
Træningsløb 10 Og 11 Januar. Lrdag, 10 Januar, 2015 (08:00)
Loftlokale Udlånt Torsdag, 08 Januar, 2015 (13:00)
Træningsløb Skelhøje Plantage. Lrdag, 03 Januar, 2015 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 27 December, 2014 (08:00)
Træningsløb Sunds. Fredag, 26 December, 2014 (12:00)
Julefrokost: Madskaffere Torsdag, 18 December, 2014 (19:01)
Julefrokost: Deltagere Torsdag, 18 December, 2014 (19:00)
Træningsløb Ikast Nord. Lrdag, 13 December, 2014 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 13 December, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 12 December, 2014 (08:00)
Brød: Jonna Torsdag, 11 December, 2014 (19:00)
Juletræningsløb Løvbakke Naturskole Lrdag, 06 December, 2014 (13:00)
Klubhus Udlånt Til Stine/Susanne Fredag, 05 December, 2014 (14:00)
Brød: Lars K. Torsdag, 04 December, 2014 (19:00)
Begynderkursus No Recurrence Found (17:30)
Gentag hver Mandag indtil September 26, 2011
Begyndekursus Lrdag, 29 November, 2014 (08:00)
Træningsløb D. 29/11. Lrdag, 29 November, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 28 November, 2014 (12:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 27 November, 2014 (08:00)
Træningsløb D. 22/11, Lrdag, 22 November, 2014 (08:00)
Jagtdag Torsdag, 20 November, 2014 (07:00)
Træningsløb 16/11. Sndag, 16 November, 2014 (08:00)
Brød: Ingen Brød Jens Ole Torsdag, 06 November, 2014 (19:00)
Træningsløb Nørlund Nord Lrdag, 01 November, 2014 (12:00)
Klubmesterskab Nat. Fredag, 31 Oktober, 2014 (08:00)
Brød: Stine Torsdag, 30 Oktober, 2014 (19:00)
Træningsløb I Fejsø. Lrdag, 25 Oktober, 2014 (12:30)
Brød: Anni Torsdag, 23 Oktober, 2014 (19:00)
Klubmøde I MTB Udvalg Onsdag, 22 Oktober, 2014 (19:00)
Træningsløb Hoverdal. 18/10. Lrdag, 18 Oktober, 2014 (08:00)
Brød: Bjørn Torsdag, 16 Oktober, 2014 (19:00)
Træningsløb I Haunstrup Lrdag, 04 Oktober, 2014 (12:30)
Brød: Lene A. Torsdag, 02 Oktober, 2014 (19:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 26 September, 2014 (08:00)
MTBO Træningsløb Onsdag, 24 September, 2014 (16:30)
Træningsløb Jeanette - Thyra. Tirsdag, 23 September, 2014 (17:30)
Brød: Søren A. Torsdag, 18 September, 2014 (19:00)
MTBO Træningsløb Onsdag, 17 September, 2014 (17:00)
Træningsløb Sir Lyngbjerge Tirsdag, 16 September, 2014 (17:30)
Brød: Søren S. Torsdag, 11 September, 2014 (19:00)
MTBO Træningsløb Onsdag, 10 September, 2014 (17:00)
Træningsløb Stråsø Vest. Tirsdag, 09 September, 2014 (17:30)
Klubhus Udlånt Sndag, 07 September, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 05 September, 2014 (08:00)
Brød: Bitten Torsdag, 04 September, 2014 (19:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 04 September, 2014 (08:00)
MTBO Træningsløb Onsdag, 03 September, 2014 (17:00)
Træningsløb Velling Plt. Klar Til Start Nu Kl. 14:00 Tirsdag, 02 September, 2014 (14:45)
Søtur, - årets Sidste. Mandag, 01 September, 2014 (16:30)
Klubhus Udlånt Fredag, 29 August, 2014 (12:00)
Brød: Frants Torsdag, 28 August, 2014 (19:00)
Træningsløb. Hørbylunde Nord. Tirsdag, 26 August, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 23 August, 2014 (08:00)
Brød: Lucia Torsdag, 21 August, 2014 (19:00)
Træningsløb 19/8. Trehøje Syd. Tirsdag, 19 August, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Mandag, 18 August, 2014 (08:00)
Banner+lille Klubtelt Med Til JFM Lang Sndag, 17 August, 2014 (09:00)
Banner+lille Klubtelt Med Til JFM-stafet Lrdag, 16 August, 2014 (10:15)
Brød: Tove Torsdag, 14 August, 2014 (19:00)
Træningsløb Harrild Hede Tirsdag, 12 August, 2014 (17:30)
Klubhus Udlånt Sndag, 10 August, 2014 (08:00)
Brød: Kaj Torsdag, 07 August, 2014 (19:00)
Træningsudvalget Og TRU Informerer Om JFM, Div. Match Og DM. Onsdag, 06 August, 2014 (08:00)
Træningsløb Hørbylunde Syd Tirsdag, 05 August, 2014 (17:30)
Søtur. Mandag, 04 August, 2014 (08:00)
Træningsløb Bjørslev Tirsdag, 29 Juli, 2014 (17:30)
Træningsløb I Ferien. Torsdag, 17 Juli, 2014 (08:00)
Træningsløb I Ferien. Torsdag, 10 Juli, 2014 (08:00)
Træningsløb I Ferien. Torsdag, 03 Juli, 2014 (08:00)
Søtur. Mandag, 30 Juni, 2014 (16:30)
Træningsløb Nørlund. Tirsdag, 24 Juni, 2014 (17:30)
Brød: Bjørn Torsdag, 19 Juni, 2014 (19:00)
Loftlokale Udlånt No Recurrence Found (11:00)
Gentag hver 7 Dage indtil December 28, 2015
Liv I Sdr. Anlæg Onsdag, 18 Juni, 2014 (08:00)
Træningsløb Stråsø. Tirsdag, 17 Juni, 2014 (17:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 15 Juni, 2014 (08:00)
Brød: Bitten Torsdag, 12 Juni, 2014 (19:00)
Træningsløb Og Grill. Tirsdag, 10 Juni, 2014 (17:45)
Brød: Jonna Torsdag, 05 Juni, 2014 (19:00)
T Løb Nr. Vosborg. Tirsdag, 03 Juni, 2014 (17:45)
Søtur Nr. 2. Mandag, 02 Juni, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Sndag, 01 Juni, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 31 Maj, 2014 (08:00)
T Løb Skelhøj Tirsdag, 27 Maj, 2014 (17:45)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 27 Maj, 2014 (12:00)
Brød: Søren A. Torsdag, 22 Maj, 2014 (19:00)
T Løb Præstbjerg Tirsdag, 20 Maj, 2014 (17:45)
Brød: Ole J. Torsdag, 15 Maj, 2014 (19:00)
DM Ultralang Evaluering I Klubhuset Onsdag, 14 Maj, 2014 (19:00)
T-løb Haunstrup Tirsdag, 13 Maj, 2014 (17:45)
Brød: Lars K. Torsdag, 08 Maj, 2014 (19:00)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 06 Maj, 2014 (17:45)
2.division Klubmatch Sndag, 04 Maj, 2014 (10:00)
Brød: Stine Torsdag, 01 Maj, 2014 (19:00)
T-løb Snejbjerg Sparekasse Plantage Tirsdag, 29 April, 2014 (17:45)
Klubhus Udlånt Sndag, 27 April, 2014 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 26 April, 2014 (08:00)
T-løb Momhøj Tirsdag, 22 April, 2014 (17:45)
T-løb Fejsø Tirsdag, 15 April, 2014 (17:45)
Ekstraordinær Generalforsamling Torsdag, 10 April, 2014 (19:30)
Sprint Brande Torsdag, 10 April, 2014 (18:30)
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil September 27, 2014
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Marts 23, 2016
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Marts 26, 2015
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Maj 04, 2016
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil December 18, 2015
Løbetræning Torsdag, 10 April, 2014 (18:00)
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Juni 19, 2016
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil December 23, 2014
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Juni 26, 2015
T-løb Knudmosen Tirsdag, 08 April, 2014 (17:45)
Træningsløb I Løvbakkerne Lrdag, 05 April, 2014 (14:00)
Find Vej Dagen Lrdag, 05 April, 2014 (14:00)
Brød: Kaj Torsdag, 03 April, 2014 (19:00)
T Løb Ulfborg Tirsdag, 01 April, 2014 (17:30)
Brød: Anni Torsdag, 27 Marts, 2014 (19:00)
T Løb Stråsø Lrdag, 22 Marts, 2014 (12:30)
Brød: Ole J. Torsdag, 20 Marts, 2014 (19:00)
Møde I Træningsudvalget Tirsdag, 18 Marts, 2014 (19:30)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 16 Marts, 2014 (09:00)
Nordjysk 2 Dages: Telt + Banner Lrdag, 15 Marts, 2014 (12:00)
Møde M/Start Til DM Torsdag, 13 Marts, 2014 (19:30)
Brød: Lene A. Torsdag, 13 Marts, 2014 (19:00)
T Løb Hørbylunde Nord Lrdag, 08 Marts, 2014 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 08 Marts, 2014 (08:00)
Brød: Lars K. Torsdag, 06 Marts, 2014 (19:00)
T Løb Hoverdal Lrdag, 01 Marts, 2014 (12:30)
Brød: Frede Torsdag, 27 Februar, 2014 (19:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 25 Februar, 2014 (08:00)
T Løb Brandlund Lrdag, 22 Februar, 2014 (12:30)
Brød: Tove Torsdag, 20 Februar, 2014 (19:00)
Generalforsamling Mandag, 17 Februar, 2014 (19:00)
Vinterlang Sndag, 16 Februar, 2014 (10:00)
Orientering I Snejbjerg Lrdag, 15 Februar, 2014 (12:30)
Brød: Lucia Torsdag, 13 Februar, 2014 (19:00)
Vinterlang Sndag, 09 Februar, 2014 (10:00)
T Løb Trehøje Nord Lrdag, 08 Februar, 2014 (12:30)
Brød: Jonna Torsdag, 06 Februar, 2014 (19:00)
Klubhu Udlånt Torsdag, 06 Februar, 2014 (08:00)
Bestyrelsesmøde Klubhusfonden Tirsdag, 04 Februar, 2014 (19:00)
T Løb Brejning Krat Lrdag, 01 Februar, 2014 (12:30)
Brød: Thomas Torsdag, 30 Januar, 2014 (19:00)
Vinterlang Sndag, 26 Januar, 2014 (10:00)
Orientering Omkring Fuglsang Sø Lrdag, 25 Januar, 2014 (12:30)
Brød: Ole A. Torsdag, 23 Januar, 2014 (19:00)
Klubhus Udlånt Torsdag, 23 Januar, 2014 (12:00)
T Løb Vestre Plantage AFLYST-AFLYST Sndag, 19 Januar, 2014 (10:30)
Vinterlang Sndag, 19 Januar, 2014 (10:00)
T Løb Løvbakker Lrdag, 18 Januar, 2014 (12:30)
Brød: Søren S. Torsdag, 16 Januar, 2014 (19:00)
Vinterlang Sndag, 12 Januar, 2014 (10:00)
T Løb Hammerum/Gjellerup Lrdag, 11 Januar, 2014 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 11 Januar, 2014 (08:00)
Brød: Bjørn Torsdag, 09 Januar, 2014 (19:00)
T Løb Skelhøj Lrdag, 04 Januar, 2014 (12:30)
Brød: Stine Torsdag, 02 Januar, 2014 (19:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 28 December, 2013 (08:00)
T Løb Knudmosen Torsdag, 26 December, 2013 (12:30)
Vi Tester Fredag, 20 December, 2013 (12:00)
Julefrokost: Madskaffere Torsdag, 19 December, 2013 (19:01)
Julefrokost: Deltagere Torsdag, 19 December, 2013 (19:00)
T Løb Skarrildhus - Nyt Skovområde Lrdag, 14 December, 2013 (12:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 14 December, 2013 (08:00)
Brød: Kaj Torsdag, 12 December, 2013 (19:00)
T Løb Løvbakker Lrdag, 07 December, 2013 (12:30)
Brød: Frants Torsdag, 05 December, 2013 (19:00)
T Løb Nørlund Nord Lrdag, 30 November, 2013 (12:30)
Brød: Bitten Torsdag, 28 November, 2013 (19:00)
Jagtforeningen Torsdag, 28 November, 2013 (08:00)
T Løb Momhøj Plantage Lrdag, 23 November, 2013 (12:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 23 November, 2013 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 22 November, 2013 (15:00)
Brød: Ole J. Torsdag, 21 November, 2013 (19:00)
Jagtdag Onsdag, 20 November, 2013 (07:00)
T Løb Vestre Plantage Lrdag, 16 November, 2013 (12:30)
Brød: Anni Torsdag, 14 November, 2013 (19:00)
Bestyrelsesmøde I Triathlonklubben Tirsdag, 12 November, 2013 (18:00)
Klubweekend Fredag, 08 November, 2013 (08:00)
Brød: Frede Torsdag, 07 November, 2013 (19:00)
T Løb Vestre Plantage Lrdag, 02 November, 2013 (12:30)
Brød: Ole A. Torsdag, 31 Oktober, 2013 (19:00)
T Løb Hoverdal Lrdag, 26 Oktober, 2013 (12:30)
Brød: Jonna Torsdag, 24 Oktober, 2013 (19:00)
T Løb Fejsø Lrdag, 19 Oktober, 2013 (12:30)
Brød: Lucia Torsdag, 17 Oktober, 2013 (19:00)
T Løb Skovlund Sndag, 13 Oktober, 2013 (10:30)
Klubhus Udlejet Lrdag, 12 Oktober, 2013 (08:00)
Brød: Tove Torsdag, 10 Oktober, 2013 (19:00)
T Løb Haunstrup Lrdag, 05 Oktober, 2013 (12:30)
Brød: Jens Ole Torsdag, 03 Oktober, 2013 (19:00)
Divisionsmatch Husby Klitplantage Sndag, 29 September, 2013 (10:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 28 September, 2013 (08:00)
Brød: Stine Torsdag, 26 September, 2013 (19:00)
T Løb Jeanette/Thyras Plantager Tirsdag, 24 September, 2013 (17:00)
Brød: Bjørn Torsdag, 19 September, 2013 (19:00)
T Løb Nr Vosborg Tirsdag, 17 September, 2013 (17:30)
Kommunemesterskab Skoler Tirsdag, 17 September, 2013 (08:00)
Brød: Søren A. Torsdag, 12 September, 2013 (19:00)
T Løb Stråsø Tirsdag, 10 September, 2013 (17:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 09 September, 2013 (06:30)
Klubhus Udlånt Sndag, 08 September, 2013 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 07 September, 2013 (08:00)
Brød: Thomas Torsdag, 05 September, 2013 (19:00)
T Løb Velling Tirsdag, 03 September, 2013 (17:45)
Brød: Kaj Torsdag, 29 August, 2013 (19:00)
T Løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 27 August, 2013 (17:45)
Brød: Ole Torsdag, 22 August, 2013 (19:00)
T Løb Trehøje Syd Tirsdag, 20 August, 2013 (17:45)
Klubhus Udlånt Lrdag, 17 August, 2013 (12:00)
Brød: Madpakke Torsdag, 15 August, 2013 (19:00)
Løbetræning Fra Tjørring Skole Torsdag, 15 August, 2013 (18:00)
T Løb Harrild Hede Med Start I Norddel Tirsdag, 13 August, 2013 (17:30)
Maling Af Klubhus Mandag, 12 August, 2013 (17:00)
Brød: Frants Torsdag, 08 August, 2013 (19:00)
Klubhus Udlånt Onsdag, 07 August, 2013 (18:00)
T Løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 06 August, 2013 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 03 August, 2013 (07:00)
Brød: Bitten Torsdag, 01 August, 2013 (19:00)
Løbetræning Torsdag, 01 August, 2013 (18:00)
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil December 20, 2013
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Juni 28, 2014
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil April 08, 2014
T Løb Bjørslev Tirsdag, 30 Juli, 2013 (17:45)
Sommertræningsløb Silkeborg - ændret Mødested Torsdag, 25 Juli, 2013 (18:00)
Sommertræningsløb Silkeborg Torsdag, 18 Juli, 2013 (18:00)
Sommertræningsløb Silkeborg Torsdag, 11 Juli, 2013 (18:00)
T Løb Hoverdal Tirsdag, 02 Juli, 2013 (17:45)
Brød: Lucia Torsdag, 27 Juni, 2013 (18:00)
T Løb Nørlund Syd Tirsdag, 25 Juni, 2013 (17:45)
Brød: Thomas Torsdag, 20 Juni, 2013 (18:00)
T Løb Knudmosen Tirsdag, 18 Juni, 2013 (17:45)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 13 Juni, 2013 (08:00)
MTB-O Træningsløb - Skelhøj Onsdag, 12 Juni, 2013 (18:30)
T Løb Vestre Plantage Tirsdag, 11 Juni, 2013 (17:30)
Bestyrelsesmøde Mandag, 10 Juni, 2013 (19:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 08 Juni, 2013 (08:00)
T Løb Løvbakker Tirsdag, 04 Juni, 2013 (17:45)
Søtur - Ørnsø / Almind Sø. Mandag, 03 Juni, 2013 (16:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 02 Juni, 2013 (08:00)
Forårsrengøring Fredag, 31 Maj, 2013 (15:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 30 Maj, 2013 (12:00)
T Løb Haunstrup Tirsdag, 28 Maj, 2013 (17:45)
Alt For Damernes Kvindeløb Sndag, 26 Maj, 2013 (13:00)
Begynderløb For Byens Kvinder Onsdag, 22 Maj, 2013 (18:21)
T Løb Nr Vosborg BEM. ÆNDRET Tirsdag, 21 Maj, 2013 (17:30)
Brødskaffer: Ole A. Torsdag, 16 Maj, 2013 (18:00)
T Løb Snejbjerg Sparekasse Plantage Tirsdag, 14 Maj, 2013 (17:45)
Alt For Damerne Funktionsledermøde Mandag, 13 Maj, 2013 (19:00)
Kristi Himmelfartsdag Torsdag, 09 Maj, 2013 (18:00)
T Løb Linnebjerg Tirsdag, 07 Maj, 2013 (17:45)
Divisionsmatch Sndag, 05 Maj, 2013 (10:00)
Brødskaffer: Ole J. Torsdag, 02 Maj, 2013 (18:00)
MTB-O Træningsløb - Haunstrup Onsdag, 01 Maj, 2013 (18:30)
T Løb Præstbjerg Tirsdag, 30 April, 2013 (17:45)
Klubhuset Udlånt Fredag, 26 April, 2013 (07:00)
Brødskaffer: Ledig Torsdag, 25 April, 2013 (18:00)
T Løb Harrild Hede Tirsdag, 23 April, 2013 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 20 April, 2013 (12:00)
Hedeløbet Lrdag, 20 April, 2013 (10:00)
Brødskaffer: Bjørn Torsdag, 18 April, 2013 (18:00)
T Løb Stråsø Vest Tirsdag, 16 April, 2013 (17:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 13 April, 2013 (08:00)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 11 April, 2013 (18:00)
T Løb Fejsø Tirsdag, 09 April, 2013 (17:45)
Bestyrelsesmøde Torsdag, 04 April, 2013 (19:30)
Brødskaffer: Kaj Torsdag, 04 April, 2013 (18:00)
Møde I Klubhusudvalget Onsdag, 03 April, 2013 (19:00)
T Løb Nørlund Syd Tirsdag, 02 April, 2013 (17:45)
Langfredag Fællesspisning Fredag, 29 Marts, 2013 (18:00)
Skærtorsdag --------- Ingen Løbetræning Torsdag, 28 Marts, 2013 (18:00)
MTB-O Kursus/Træningsløb - Karup Lrdag, 23 Marts, 2013 (13:00)
T Løb Hørbylunde Nord Lrdag, 23 Marts, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Lucia Torsdag, 21 Marts, 2013 (18:00)
T Løb Stråsø Sndag, 17 Marts, 2013 (10:30)
Brødskaffer: Jens Torsdag, 14 Marts, 2013 (18:00)
MTB-O Kursus/Træningsløb - Viborg Lrdag, 09 Marts, 2013 (13:00)
T Løb Hørbylunde Nord Fredag, 08 Marts, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Andreas Torsdag, 07 Marts, 2013 (18:00)
MTB-O Træningsløb - Karup Lrdag, 02 Marts, 2013 (13:00)
T-løb Sir Lyngbjerge Lrdag, 02 Marts, 2013 (12:30)
T Løb Hoverdal Fredag, 01 Marts, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Bitten Torsdag, 28 Februar, 2013 (18:00)
MTB-O Kursus/Træningsløb - Viborg Lrdag, 23 Februar, 2013 (13:00)
T-løb Husby + Kursus Lrdag, 23 Februar, 2013 (09:00)
T Løb Brandlund Fredag, 22 Februar, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 21 Februar, 2013 (18:00)
Generalforsamling Mandag, 18 Februar, 2013 (19:00)
T-løb Ølgryde Plantage Sndag, 17 Februar, 2013 (10:30)
MTB-O Træningsløb - Karup Lrdag, 16 Februar, 2013 (13:00)
Brødskaffer: Bjørn Torsdag, 14 Februar, 2013 (18:00)
T-løb Brandlund Lrdag, 09 Februar, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Jonna Torsdag, 07 Februar, 2013 (18:00)
Bestyrelsesmøde, Klubhusfonden Tirsdag, 05 Februar, 2013 (19:00)
Hoverdal Stævneledermøde Mandag, 04 Februar, 2013 (19:00)
T Løb Trehøje Nord Lrdag, 02 Februar, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Søren A. Torsdag, 31 Januar, 2013 (18:00)
T Løb Vestre Plantage Sndag, 27 Januar, 2013 (10:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 26 Januar, 2013 (11:00)
Brødskaffer: Tove Torsdag, 24 Januar, 2013 (18:00)
Banko Mandag, 21 Januar, 2013 (19:00)
Kommunikations- Udvalgsmøde Mandag, 21 Januar, 2013 (19:00)
T Løb Brejning Krat Lrdag, 19 Januar, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Anni Torsdag, 17 Januar, 2013 (18:00)
MTB-O Opstart I Klubhuset Onsdag, 16 Januar, 2013 (19:00)
T Løb Vestre Plantage Sndag, 13 Januar, 2013 (10:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 12 Januar, 2013 (08:00)
Brødskaffer: Frede Torsdag, 10 Januar, 2013 (18:00)
T Løb Skelhøj Lrdag, 05 Januar, 2013 (12:30)
Brødskaffer: Ole A. Torsdag, 03 Januar, 2013 (18:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 29 December, 2012 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 27 December, 2012 (08:00)
T Løb Knudmosen Onsdag, 26 December, 2012 (12:30)
Julefrokost: Deltagere Torsdag, 20 December, 2012 (18:00)
Julefrokost: Madskaffere Torsdag, 20 December, 2012 (18:00)
T Løb Birk Centerpark Lrdag, 15 December, 2012 (12:30)
T-løb Skarrildhus - Nyt Skovområde Fredag, 14 December, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Lucia Torsdag, 13 December, 2012 (18:00)
T Løb Nørlund Nord Lrdag, 08 December, 2012 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 08 December, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Kaj Torsdag, 06 December, 2012 (18:00)
T Løb Løvbakker Lrdag, 01 December, 2012 (12:30)
Klubhus Udlånt Fredag, 30 November, 2012 (08:00)
Klubhus Udlånt Fredag, 30 November, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Jonna Torsdag, 29 November, 2012 (18:00)
T Løb Ulfborg Sndag, 25 November, 2012 (10:30)
Brødskaffer: Jens Ole Torsdag, 22 November, 2012 (18:00)
Jagtforeningen Torsdag, 22 November, 2012 (07:17)
T-løb I Hammerum/Gjellerup Lrdag, 17 November, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 15 November, 2012 (18:00)
T Løb Præstbjerg Lrdag, 10 November, 2012 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 10 November, 2012 (08:00)
Klub - Weekend. Fredag, 09 November, 2012 (18:00)
Brødskaffer: Thomas Torsdag, 08 November, 2012 (18:00)
T Løb Nr Vosborg Sndag, 04 November, 2012 (10:30)
Klubmesterskab Nat Fredag, 02 November, 2012 (19:00)
Brødskaffer: Ole J. Torsdag, 01 November, 2012 (18:00)
Skovsnogens Rige Sndag, 28 Oktober, 2012 (13:00)
T Løb Stråsø Lrdag, 27 Oktober, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 25 Oktober, 2012 (18:00)
T Løb Hoverdal Lrdag, 20 Oktober, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Bjørn Torsdag, 18 Oktober, 2012 (18:00)
T Løb Stråsø Sndag, 14 Oktober, 2012 (10:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 14 Oktober, 2012 (08:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 13 Oktober, 2012 (15:00)
Brødskaffer: Andreas Torsdag, 11 Oktober, 2012 (18:00)
T Løb Haunstrup Lrdag, 06 Oktober, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Bitten Torsdag, 04 Oktober, 2012 (18:00)
Brødskaffer: Ole A. Torsdag, 27 September, 2012 (18:00)
Indvielsen Af Fastpostbane I Husby Torsdag, 27 September, 2012 (10:00)
Træningsløb Jeanette/Thyras Plantager Tirsdag, 25 September, 2012 (17:45)
Knudmosen/Klubhuset: Arrangement For Ingeniørforeningen Mandag, 24 September, 2012 (16:00)
Brødskaffer: Ledig Torsdag, 20 September, 2012 (18:00)
Træningsløb Ølgryde Tirsdag, 18 September, 2012 (17:30)
Klubhus Udlånt Lrdag, 15 September, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Tove Torsdag, 13 September, 2012 (18:00)
Træningsløb Stråsø/sdr Vosborg Tirsdag, 11 September, 2012 (17:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 09 September, 2012 (12:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 08 September, 2012 (08:00)
MTB-O Klubmesterskab Rold Skov Fredag, 07 September, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Lucia Torsdag, 06 September, 2012 (18:00)
Træningsløb Velling Tirsdag, 04 September, 2012 (17:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 03 September, 2012 (06:30)
Klubtelt + Banner Sndag, 02 September, 2012 (10:00)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 30 August, 2012 (18:00)
Træningsløb Hørbylunde Nord Tirsdag, 28 August, 2012 (17:45)
Banner + Klubtelt Til DM-mellem Lrdag, 25 August, 2012 (10:00)
Brødskaffer: Kaj Torsdag, 23 August, 2012 (18:00)
Coopers Løbetest Torsdag, 23 August, 2012 (18:00)
Træningsløb Harrild Hede Tirsdag, 21 August, 2012 (17:45)
Søtur - Flyndersø Mandag, 20 August, 2012 (16:30)
Biathon I Brande Lrdag, 18 August, 2012 (10:30)
Brødskaffer: Ole J. Torsdag, 16 August, 2012 (18:00)
Træningsløb Trehøje Syd Tirsdag, 14 August, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Jonna Torsdag, 09 August, 2012 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 08 August, 2012 (19:00)
Træningsløb Hørbylunde Syd Tirsdag, 07 August, 2012 (17:45)
Træningsløb Bjørslev Tirsdag, 31 Juli, 2012 (17:45)
Træningsløb Hoverdal Vest Tirsdag, 24 Juli, 2012 (17:45)
Træningsløb I Silkeborg Torsdag, 19 Juli, 2012 (18:00)
Træningsløb I Silkeborg Torsdag, 12 Juli, 2012 (18:00)
Træningsløb I Silkeborg Torsdag, 05 Juli, 2012 (18:00)
Klubhuset Udlånt Tirsdag, 03 Juli, 2012 (10:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 29 Juni, 2012 (08:00)
Coopers Løbetest Torsdag, 28 Juni, 2012 (18:00)
Brødskaffer: Bitten Torsdag, 28 Juni, 2012 (18:00)
T-løb Nørlund Syd Tirsdag, 26 Juni, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 21 Juni, 2012 (18:00)
T-løb Og Grill Knudmosen Tirsdag, 19 Juni, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 14 Juni, 2012 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 13 Juni, 2012 (08:00)
T-løb Stråsø/Ulfborg Tirsdag, 12 Juni, 2012 (17:45)
Søtur. Mandag, 11 Juni, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Ledig Torsdag, 07 Juni, 2012 (18:00)
Prøv At Løbe På Rulleski, Orienteringsløb Og Sejle I Kajak Torsdag, 07 Juni, 2012 (18:00)
T-løb Løvbakker Tirsdag, 05 Juni, 2012 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 02 Juni, 2012 (07:00)
Coopers Løbetest Torsdag, 31 Maj, 2012 (18:00)
Brødskaffer: Tove Torsdag, 31 Maj, 2012 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 31 Maj, 2012 (12:00)
T-løb Haunstrup Tirsdag, 29 Maj, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Andreas Torsdag, 24 Maj, 2012 (18:00)
T-løb Sparekassens Plantage Tirsdag, 22 Maj, 2012 (17:45)
T-løb Herning Nordvest Tirsdag, 15 Maj, 2012 (17:45)
Søtur. Mandag, 14 Maj, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Ole A. Torsdag, 10 Maj, 2012 (18:00)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 08 Maj, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Jens Ole Torsdag, 03 Maj, 2012 (08:00)
T-løb Præstbjerg Tirsdag, 01 Maj, 2012 (17:45)
Orienteringens Dag Lrdag, 28 April, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Thomas Torsdag, 26 April, 2012 (18:00)
T-løb Harrild Hede Tirsdag, 24 April, 2012 (17:45)
Brødskaffer: Frede Torsdag, 19 April, 2012 (18:00)
T-løb Ulfborg Tirsdag, 17 April, 2012 (17:30)
Søtur. Mandag, 16 April, 2012 (08:00)
Forårsrengøring Af Klubhus Lrdag, 14 April, 2012 (09:00)
Brødskaffer: Søren F. Torsdag, 12 April, 2012 (18:00)
T-løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 10 April, 2012 (17:45)
Påskeløb Torsdag, 05 April, 2012 (08:00)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 31 Marts, 2012 (12:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 30 Marts, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Kaj Torsdag, 29 Marts, 2012 (18:00)
T-løb Fejsø Lrdag, 24 Marts, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Lucia Torsdag, 22 Marts, 2012 (18:00)
2. Div Match Kollerup Sndag, 18 Marts, 2012 (07:00)
Brødskaffer: Ole J. Torsdag, 15 Marts, 2012 (18:00)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 11 Marts, 2012 (08:00)
Nordjysk 2 Dages Lrdag, 10 Marts, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Jonna Torsdag, 08 Marts, 2012 (18:00)
Klunhuset Udlånt Sndag, 04 Marts, 2012 (11:00)
T-løb Sir Lyngbjerge Lrdag, 03 Marts, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Leif Torsdag, 01 Marts, 2012 (18:00)
Husk Generalforsamling 27. Februar Mandag, 27 Februar, 2012 (18:30)
T-løb Trehøje Nord Lrdag, 25 Februar, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Bjørnen Torsdag, 23 Februar, 2012 (18:00)
Vinterlang 5 Sndag, 19 Februar, 2012 (10:00)
T-løb Brande/Brandlund Lrdag, 18 Februar, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Anni Torsdag, 16 Februar, 2012 (18:00)
T-løb Vestre Plantage Sndag, 12 Februar, 2012 (10:30)
Brødskaffer: Søren S. Torsdag, 09 Februar, 2012 (18:00)
Vinterlang 4 Sndag, 05 Februar, 2012 (10:00)
T-løb Snejbjerg Nord Lrdag, 04 Februar, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Tove Torsdag, 02 Februar, 2012 (18:00)
T-løb Brejning Krat Lrdag, 28 Januar, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Ole A. Torsdag, 26 Januar, 2012 (18:00)
Vinterlang 2 Sndag, 22 Januar, 2012 (09:45)
Klubhuset Udlånt Sndag, 22 Januar, 2012 (08:00)
Klubhus Udlånt Lrdag, 21 Januar, 2012 (08:00)
Brødskaffer: Frants Torsdag, 19 Januar, 2012 (18:00)
T-løb Østre Plantage Sndag, 15 Januar, 2012 (10:30)
Vinterlang 1 Sndag, 15 Januar, 2012 (10:00)
Brødskaffer: Bitten Torsdag, 12 Januar, 2012 (18:00)
T-løb Skelhøj Med Nytårssuppe Lrdag, 07 Januar, 2012 (12:30)
Brødskaffer: Andreas Torsdag, 05 Januar, 2012 (18:00)
Juleløb Med Start Fra Klubhuset Kl. 12.30 Mandag, 26 December, 2011 (12:30)
Brødskaffer: Ledig Torsdag, 22 December, 2011 (18:00)
Intet Løb Lrdag, 17 December, 2011 (08:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 17 December, 2011 (08:00)
Julefrokost-madskaffere Torsdag, 15 December, 2011 (18:00)
Julefrokost-deltagere Torsdag, 15 December, 2011 (18:00)
T-løb Ikast By Lrdag, 10 December, 2011 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 10 December, 2011 (08:00)
Brød: Kaj Torsdag, 08 December, 2011 (18:00)
Juleløb I Løvbakkerne Lrdag, 03 December, 2011 (12:30)
Brød: Lucia Torsdag, 01 December, 2011 (18:00)
T-løb Nørlund Nord Lrdag, 26 November, 2011 (12:30)
Brød: Ole J. Torsdag, 24 November, 2011 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 24 November, 2011 (08:00)
Banko-klubaften Mandag, 21 November, 2011 (18:30)
T-løb Nr. Vosborg Bem. Ny Skov Sndag, 20 November, 2011 (10:30)
Gymnastik No Recurrence Found (18:30)
Gentag hver 7 Dage indtil Marts 04, 2008
Gymnastik No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Tirsdag indtil December 20, 2008
Griseriløb I Brande Lrdag, 19 November, 2011 (14:00)
Brød: Frede Torsdag, 17 November, 2011 (18:00)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 12 November, 2011 (12:30)
Brød: Thomas Torsdag, 10 November, 2011 (18:00)
KLUBWEEKEND 2011 Fredag, 04 November, 2011 (17:00)
Brød: Jonna Torsdag, 03 November, 2011 (18:00)
T-løb Stråsø Lrdag, 29 Oktober, 2011 (12:30)
C-løb Silkeborg Sndag, 23 Oktober, 2011 (10:00)
Ingen Træning - Se Søndag 23/10 Lrdag, 22 Oktober, 2011 (08:00)
T-løb Præstbjerg Lrdag, 15 Oktober, 2011 (12:30)
T-løb Ølgryde Plantage Kl 1000 Søndag Sndag, 09 Oktober, 2011 (10:00)
Klubmesterskab Dag. Sndag, 02 Oktober, 2011 (10:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 01 Oktober, 2011 (08:00)
Træningsløb Aflyst Lrdag, 01 Oktober, 2011 (08:00)
Husk Op/nedryknings Match I Tved Sndag, 25 September, 2011 (10:00)
Bussen Kører Kl 7.15 Sndag, 25 September, 2011 (07:15)
T-løb Jeanette/Thyras Plantager Tirsdag, 20 September, 2011 (17:30)
T-løb Husby Tirsdag, 13 September, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 11 September, 2011 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 09 September, 2011 (08:00)
T-løb Velling Plantage Tirsdag, 06 September, 2011 (17:30)
Divisionsmatch, Husk Tilmelding Sndag, 04 September, 2011 (10:00)
Fotoorientering Lrdag, 03 September, 2011 (10:30)
T-løb Momhøje Tirsdag, 30 August, 2011 (17:30)
T-løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 23 August, 2011 (17:30)
T-løb Trehøje Tirsdag, 16 August, 2011 (17:30)
T-løb Harrild Hede Tirsdag, 09 August, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 03 August, 2011 (18:00)
T-løb Bjørslev Tirsdag, 02 August, 2011 (17:30)
T-løb Hoverdal Tirsdag, 26 Juli, 2011 (17:30)
T-løb Kobskov Torsdag, 21 Juli, 2011 (18:00)
T-løb Østerskov Torsdag, 14 Juli, 2011 (18:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 09 Juli, 2011 (08:00)
T-løb Kobskov Torsdag, 07 Juli, 2011 (18:00)
T-løb Nørlund Syd Tirsdag, 28 Juni, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 24 Juni, 2011 (08:00)
T-løb Knudmosen Tirsdag, 21 Juni, 2011 (17:30)
Søtur - Engelsholm Sø Mandag, 20 Juni, 2011 (16:30)
T-løb Stråsø/ulfborg Tirsdag, 14 Juni, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 10 Juni, 2011 (12:00)
Dansk Park Tour - Herning City Torsdag, 09 Juni, 2011 (18:00)
T-løb Løvbakkerne Tirsdag, 07 Juni, 2011 (17:30)
Ingen Løbetræning Fra Klubhuset Torsdag, 02 Juni, 2011 (18:00)
T-løb Sparekassens Plantage Tirsdag, 31 Maj, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 29 Maj, 2011 (08:00)
Løbetræning Fra Fuglsang Sø Torsdag, 26 Maj, 2011 (18:30)
T-løb Herning Nordvest Tirsdag, 24 Maj, 2011 (17:30)
Søtur Rørbæk Sø. Lrdag, 21 Maj, 2011 (21:41)
Klubhuset Udlånt Fredag, 20 Maj, 2011 (08:00)
T-løb Haunstrup Tirsdag, 17 Maj, 2011 (17:30)
T-løb Præstbjerg Tirsdag, 10 Maj, 2011 (17:30)
Søtur - Rørbæk - Tinnet Mandag, 09 Maj, 2011 (16:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 07 Maj, 2011 (08:00)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 03 Maj, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 30 April, 2011 (12:00)
T-løb Hoverdal Tirsdag, 26 April, 2011 (17:30)
Præstbjerg Naturcenter Mandag, 25 April, 2011 (13:00)
Søtur - Skånsø Nord For Vinderup Mandag, 18 April, 2011 (16:30)
T-løb Stråsø Tirsdag, 12 April, 2011 (17:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 09 April, 2011 (08:00)
T-løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 05 April, 2011 (17:30)
Natuglen 3. Hørbylunde. Onsdag, 30 Marts, 2011 (19:00)
T-løb Fejsø Lrdag, 26 Marts, 2011 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 26 Marts, 2011 (12:00)
T-løb Sir Lyngbjerge Lrdag, 19 Marts, 2011 (12:30)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 13 Marts, 2011 (08:00)
Nordjysk 2 Dages Lrdag, 12 Marts, 2011 (11:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 12 Marts, 2011 (08:00)
T-løb Harrild Hede Lrdag, 05 Marts, 2011 (12:30)
Vinterlang Sndag, 27 Februar, 2011 (10:00)
T-løb Trehøje Lrdag, 26 Februar, 2011 (12:30)
T-løb Brandlund + Kursus Lrdag, 19 Februar, 2011 (12:30)
T-løb Skovlund Plantage Sndag, 13 Februar, 2011 (10:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 12 Februar, 2011 (16:00)
Generalforsamling Mandag, 07 Februar, 2011 (19:00)
Vinterlang Sndag, 06 Februar, 2011 (10:00)
Træningsløb Lrdag, 05 Februar, 2011 (12:15)
Bestyrelsesmøde, Klubhusfonden Tirsdag, 01 Februar, 2011 (19:00)
T-løb Brejning Krat Lrdag, 29 Januar, 2011 (12:30)
Klubaften Torsdag, 27 Januar, 2011 (19:30)
T-løb Vestre Plantage Sndag, 23 Januar, 2011 (10:00)
T-løb Herning Nordvest Lrdag, 15 Januar, 2011 (12:30)
Bestyrelsesmøde Mandag, 10 Januar, 2011 (19:00)
T-løb Skelhøj Med Nytårssuppe Lrdag, 08 Januar, 2011 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 08 Januar, 2011 (09:30)
Fejl Lrdag, 01 Januar, 2011 (10:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 31 December, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Tirsdag, 28 December, 2010 (08:00)
T-løb Knudmosen Sndag, 26 December, 2010 (12:30)
T-løb Birk Centerpark Lrdag, 11 December, 2010 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 11 December, 2010 (08:00)
T-løb Løvbakker Lrdag, 04 December, 2010 (12:30)
Julebanko Mandag, 29 November, 2010 (18:00)
T-løb Stråsø Sndag, 28 November, 2010 (10:00)
T-løb Nørlund Nord Lrdag, 20 November, 2010 (12:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 18 November, 2010 (09:00)
Klubaften På Fermaten Mandag, 15 November, 2010 (18:30)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 13 November, 2010 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 06 November, 2010 (08:00)
Klubweekend Fredag, 05 November, 2010 (08:00)
Op/nedrykningsmatch Silkeborg Sndag, 31 Oktober, 2010 (10:00)
T-løb Fejsø Lrdag, 23 Oktober, 2010 (12:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 17 Oktober, 2010 (08:00)
Klubmesterskab Dag Lrdag, 16 Oktober, 2010 (12:30)
T-løb Præstbjerg Fredag, 15 Oktober, 2010 (23:30)
T-løb Ølgryde Plantage Kl 1000 Sndag, 10 Oktober, 2010 (10:00)
SØTUR Mandag, 04 Oktober, 2010 (16:30)
T-løb Haunstrup Lrdag, 02 Oktober, 2010 (12:30)
T-løb Jeanette/Thyras Plantager Lrdag, 25 September, 2010 (12:30)
B Løb Haunstrup Brunkulslejer Sndag, 19 September, 2010 (10:00)
T-løb Husby Tirsdag, 14 September, 2010 (17:30)
SØTUR Mandag, 13 September, 2010 (16:30)
Klubhuset Udlånt Sndag, 12 September, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 10 September, 2010 (06:30)
T-løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 07 September, 2010 (17:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 06 September, 2010 (06:00)
Divisionsmatch 2. Div Aunsbjerg Sndag, 05 September, 2010 (10:00)
T-løb Velling Plantage Tirsdag, 31 August, 2010 (17:45)
T-løb Harrild Hede Tirsdag, 24 August, 2010 (17:45)
T-løb Trehøje Tirsdag, 17 August, 2010 (17:45)
SØTUR Mandag, 16 August, 2010 (16:30)
Træningsløb I Momhøje Tirsdag, 10 August, 2010 (17:45)
T-løb Bjørslev Tirsdag, 03 August, 2010 (17:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 02 August, 2010 (08:00)
T-løb Hoverdal Tirsdag, 27 Juli, 2010 (17:45)
T-løb Kobskov Torsdag, 22 Juli, 2010 (18:00)
T-løb Østerskov Torsdag, 15 Juli, 2010 (18:00)
T-løb Kobskov Torsdag, 08 Juli, 2010 (18:00)
Tirsdagstræning Tirsdag, 06 Juli, 2010 (18:00)
T-løb Nørlund Syd Tirsdag, 29 Juni, 2010 (17:45)
Klubhuset Udlånt Tirsdag, 29 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Sndag, 27 Juni, 2010 (08:00)
T-løb Knudmosen Tirsdag, 22 Juni, 2010 (17:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 21 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Sndag, 20 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 19 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 18 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 17 Juni, 2010 (08:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 16 Juni, 2010 (08:00)
Kvindeløb I Ikast Den 15. Juni Tirsdag, 15 Juni, 2010 (19:00)
T-løb Ulfborg Tirsdag, 15 Juni, 2010 (17:45)
Vi Arrangerer Parktour, Herning City Tirsdag, 08 Juni, 2010 (18:00)
T-løb Løvbakker Tirsdag, 08 Juni, 2010 (17:45)
SØTUR Mandag, 07 Juni, 2010 (16:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 07 Juni, 2010 (06:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 03 Juni, 2010 (07:00)
T-løb Sparekassens Plantage Tirsdag, 01 Juni, 2010 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 29 Maj, 2010 (12:00)
Dansk Park Tour 2 Birk Centerpark Onsdag, 26 Maj, 2010 (17:00)
T-løb Herning Nordvest Tirsdag, 18 Maj, 2010 (17:45)
2. Div Match Broddingbjerg Sndag, 16 Maj, 2010 (10:00)
T-løb Stråsø Tirsdag, 11 Maj, 2010 (17:45)
Bestyrelsesmøde Mandag, 10 Maj, 2010 (16:30)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 04 Maj, 2010 (17:45)
EKT-kursus Vedr. Emit Mandag, 03 Maj, 2010 (19:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 30 April, 2010 (08:00)
T-løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 27 April, 2010 (17:45)
T-løb Hoverdal Tirsdag, 20 April, 2010 (17:45)
T-løb Stråsø Tirsdag, 13 April, 2010 (17:30)
SØTURE 2010 Mandag, 12 April, 2010 (16:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 12 April, 2010 (08:00)
T-løb Brejning Krat- KOM GERNE TIDLIGT Tirsdag, 06 April, 2010 (17:30)
T-løb Fejsø Lrdag, 27 Marts, 2010 (12:30)
T-løb Lysbro/Arnakke Lrdag, 20 Marts, 2010 (13:00)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 14 Marts, 2010 (08:00)
Nordjysk 2 Dages Lrdag, 13 Marts, 2010 (12:00)
T-løb Harrild Hede Lrdag, 06 Marts, 2010 (12:30)
T-løb Trehøje Lrdag, 27 Februar, 2010 (12:30)
Klubaften Aflyst Torsdag, 25 Februar, 2010 (20:00)
Overnatning Nordjysk 2-dages. Husk Tilmelding Senest 24/2 Onsdag, 24 Februar, 2010 (08:00)
Langdistance På Mors - Aflyst/flyttes Sndag, 21 Februar, 2010 (10:00)
T-løb Skovlund Plantage Sndag, 21 Februar, 2010 (10:00)
T-løb Brandlund Lrdag, 13 Februar, 2010 (12:30)
T-løb Vestre Plantage Sndag, 07 Februar, 2010 (10:00)
Langdistance I Klelund Plantage Sndag, 07 Februar, 2010 (10:00)
Lær At Løbe Orienteringsløb Lrdag, 06 Februar, 2010 (08:00)
Ordinær Generalforsamling I Klubhuset Mandag, 01 Februar, 2010 (18:00)
Langdistance/træningsløb I Ølgryde/Vestre Plantage Syd Sndag, 31 Januar, 2010 (10:00)
Ingen Træning -Vi Deltager I Langdistance 31/1 Lrdag, 30 Januar, 2010 (08:00)
Klubaften Pilgrimsvandring Torsdag, 28 Januar, 2010 (19:30)
Klubhuset. Bestyrelsesmøde Klubhusfonden. Onsdag, 27 Januar, 2010 (19:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Tirsdag, 26 Januar, 2010 (18:45)
T-løb Brejning Krat AFLYST AFLYST Lrdag, 23 Januar, 2010 (12:30)
Langdistance Agerskov/Haraldslund Sndag, 17 Januar, 2010 (10:00)
Ingen Træning, Tag Til Langdistance 17/1 Lrdag, 16 Januar, 2010 (10:00)
Langdistanceløb I Stendal/Ulvedal Sndag, 10 Januar, 2010 (10:00)
Ingen Træning, Tag Til Langdistance 10/1 Lrdag, 09 Januar, 2010 (08:00)
T-løb Skelhøj Med Nytårssuppe Lrdag, 02 Januar, 2010 (12:30)
Juledelleløb I Hjulemosen Lrdag, 26 December, 2009 (12:30)
Ingen Træning Lrdag, 19 December, 2009 (09:30)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 12 December, 2009 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 12 December, 2009 (08:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 07 December, 2009 (18:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 07 December, 2009 (06:30)
T-løb Løvbakker Lrdag, 05 December, 2009 (12:30)
T-løb Stråsø Sndag, 29 November, 2009 (10:00)
Deadline For KompasPosten Lrdag, 28 November, 2009 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 26 November, 2009 (08:00)
T-løb Haunstrup Lrdag, 21 November, 2009 (12:30)
T-løb Husby. Der Er Afmærkning Fra Husby Kirke Ad Thorsmindevej Mod Nord Lrdag, 14 November, 2009 (12:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 13 November, 2009 (08:00)
Klubweekend I Ryekol Fredag, 06 November, 2009 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 04 November, 2009 (09:00)
T-løb Nørlund Nord Lrdag, 31 Oktober, 2009 (12:30)
Sidste Tilmelding Til Dag-klubmesterskab Fredag, 30 Oktober, 2009 (08:00)
Klubaften - Bankospil Torsdag, 29 Oktober, 2009 (19:00)
Sidste Tilmelding Til Klubweekend Torsdag, 29 Oktober, 2009 (08:00)
Sidste Tilmelding Til Nat-klubmesterskab Onsdag, 28 Oktober, 2009 (08:00)
T-løb Fejsø Lrdag, 24 Oktober, 2009 (12:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 22 Oktober, 2009 (11:30)
T-løb Ølgryde Plantage Kl 1000 Sndag, 18 Oktober, 2009 (10:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 17 Oktober, 2009 (08:00)
T-løb Silkeborg Nordskov Lrdag, 10 Oktober, 2009 (12:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 05 Oktober, 2009 (18:45)
VIGTIGT Oprykningsmatch, Vindum Sndag, 04 Oktober, 2009 (10:00)
Deadline For Indlæg Til KompasPosten Sndag, 27 September, 2009 (08:00)
T-løb Jeanette/ Thyras Plantager Lrdag, 26 September, 2009 (12:30)
Tilmelding Til Oprykningsmatch I Vindum Fredag, 25 September, 2009 (08:00)
Klubaften - Løb Med GPS Torsdag, 24 September, 2009 (18:00)
Søtur Til Thorsø Mandag, 21 September, 2009 (16:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 21 September, 2009 (06:15)
Kulturorienteringsløb Lrdag, 19 September, 2009 (10:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 17 September, 2009 (06:30)
T-løb Velling Tirsdag, 15 September, 2009 (17:45)
Klubhuset Udlånt Sndag, 13 September, 2009 (08:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 09 September, 2009 (09:00)
T-løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 08 September, 2009 (17:45)
Divisionsmatch Sndag, 06 September, 2009 (10:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 04 September, 2009 (06:30)
T-løb Kjærgaards Mølle Tirsdag, 01 September, 2009 (17:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 31 August, 2009 (07:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 27 August, 2009 (11:00)
T-løb Nørlund Syd Tirsdag, 25 August, 2009 (17:45)
Tilmelding Til Div. Match Tirsdag, 25 August, 2009 (08:00)
Tag Med Søløberne Til Hampen Sø Mandag, 24 August, 2009 (16:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 22 August, 2009 (10:00)
T-løb Momhøj Naturcenter Tirsdag, 18 August, 2009 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 17 August, 2009 (19:00)
T-løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 11 August, 2009 (17:45)
T-løb Birkebæk Tirsdag, 04 August, 2009 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 01 August, 2009 (10:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 31 Juli, 2009 (08:00)
T-løb Hoverdal Øst Tirsdag, 28 Juli, 2009 (17:45)
T-løb Silkeborg Vesterskov Torsdag, 23 Juli, 2009 (18:00)
T-løb Silkeborg Kobskov Torsdag, 16 Juli, 2009 (18:00)
T-løb Silkeborg Østerskov Torsdag, 09 Juli, 2009 (18:00)
T-løb Hoverdal Vest Tirsdag, 30 Juni, 2009 (17:45)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 25 Juni, 2009 (06:30)
T-løb Nørlund Syd Tirsdag, 23 Juni, 2009 (17:45)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 17 Juni, 2009 (08:00)
T-løb Sparekasse Plantage Tirsdag, 16 Juni, 2009 (17:45)
Klubhuset Reserveret Fredag, 12 Juni, 2009 (16:30)
T-løb Knudmosen Tirsdag, 09 Juni, 2009 (17:45)
Søløbetur Ved Bølling Sø Mandag, 08 Juni, 2009 (16:30)
Klubhuset Udlånt Mandag, 08 Juni, 2009 (06:30)
MTB-O Cup I Silkeborg Sndag, 07 Juni, 2009 (08:00)
MTB-O Cup I Silkeborg Lrdag, 06 Juni, 2009 (15:00)
T-løb Løvbakker Tirsdag, 02 Juni, 2009 (17:45)
Kvindeløb I Ikast Den 16. Juni Torsdag, 28 Maj, 2009 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 28 Maj, 2009 (08:00)
T-løb Momhøj Naturcenter Tirsdag, 26 Maj, 2009 (17:45)
Klubhus Udlånt Lrdag, 23 Maj, 2009 (10:00)
T-løb Stråsø øst Tirsdag, 19 Maj, 2009 (17:45)
Søtur: Stubbegård Sø Mandag, 18 Maj, 2009 (16:30)
Træningsløb I Ulfborg Plantage Fredag, 15 Maj, 2009 (16:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 13 Maj, 2009 (06:30)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 12 Maj, 2009 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 11 Maj, 2009 (19:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 08 Maj, 2009 (08:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 07 Maj, 2009 (08:00)
T-løb Haunstrup Tirsdag, 05 Maj, 2009 (17:45)
Hald Sø Løbet Lrdag, 02 Maj, 2009 (10:00)
Påskeløbet 2009 - Møde Om Løbets Afvikling. Torsdag, 30 April, 2009 (19:30)
MTB-O Træningsløb I Silkeborg Torsdag, 30 April, 2009 (17:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 30 April, 2009 (08:00)
T-løb Birkebæk Tirsdag, 28 April, 2009 (17:45)
Søtur: Ejstrup Sø Mandag, 27 April, 2009 (16:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 25 April, 2009 (08:00)
T-løb Ikast By Tirsdag, 21 April, 2009 (17:45)
Klubhuset Udlånt Mandag, 20 April, 2009 (09:00)
Divisionsmatch, Grund Skov Sndag, 19 April, 2009 (07:45)
Løbetræning Fra Klubhuset No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Juli 01, 2011
Løbetræning Fra Klubhuset No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver 7 Dage indtil Maj 20, 2011
Løbetræning Fra Klubhuset Torsdag, 16 April, 2009 (17:30)
Påskefortræning Hoverdal Onsdag, 08 April, 2009 (12:00)
Ekstra Træningsløb I Fejsø Tirsdag, 07 April, 2009 (16:00)
Påskefortræning Fejsø Tirsdag, 07 April, 2009 (12:00)
Ekstra Træningsløb I Haunstrup Mandag, 06 April, 2009 (08:00)
Banekontrol M.m. Fredag, 03 April, 2009 (18:00)
T-løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 31 Marts, 2009 (17:45)
Klubaften Vasaloppet Torsdag, 26 Marts, 2009 (19:30)
T-løb Bjørslev Lrdag, 21 Marts, 2009 (12:30)
Påskeløbet 2009 - Funktionsledermøde Tirsdag, 17 Marts, 2009 (19:00)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 15 Marts, 2009 (00:00)
Nordjysk 2 Dages Lrdag, 14 Marts, 2009 (00:00)
T-løb Harrild Hede Lrdag, 07 Marts, 2009 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 28 Februar, 2009 (16:00)
T-løb Brandlund Lrdag, 28 Februar, 2009 (12:30)
Klubaften. Kom Og Hør Om Jagt. Torsdag, 26 Februar, 2009 (19:30)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 23 Februar, 2009 (19:00)
T-løb Sir Lyngbjerge Lrdag, 21 Februar, 2009 (12:30)
Vinterlang Feldborg Sndag, 15 Februar, 2009 (10:00)
T-løb Trehøje Lrdag, 07 Februar, 2009 (12:30)
Langdistanceløb På Mors Lrdag, 07 Februar, 2009 (10:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 04 Februar, 2009 (09:00)
Generalforsamling I Klubhuset Mandag, 02 Februar, 2009 (19:00)
Vinterlang Gludsted Sndag, 01 Februar, 2009 (10:00)
Langdistance - Info Senere Lrdag, 31 Januar, 2009 (10:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 26 Januar, 2009 (19:00)
Vinterlangdistance I Nørlund Sndag, 25 Januar, 2009 (08:00)
Påskeløb 2009 - Funktionsledermøde Mandag, 19 Januar, 2009 (19:00)
T-løb Vestre Plantage Lrdag, 17 Januar, 2009 (12:30)
Løbetræning Og Klubaften Torsdag, 15 Januar, 2009 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 14 Januar, 2009 (19:00)
Træningsløb I Brejning Krat Lrdag, 10 Januar, 2009 (12:30)
Torsdagstræning Torsdag, 08 Januar, 2009 (18:00)
T-løb Skelhøj Lrdag, 03 Januar, 2009 (12:30)
T-løb Knudmosen Lrdag, 27 December, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning - Julefrokost Torsdag, 18 December, 2008 (18:00)
T-løb Momhøj Naturcenter Lrdag, 13 December, 2008 (12:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 12 December, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 11 December, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Mandag, 08 December, 2008 (08:00)
T-løb Løvbakker Lrdag, 06 December, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 04 December, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 04 December, 2008 (08:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 01 December, 2008 (19:00)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 29 November, 2008 (12:30)
Klubaften / Fællesudvalgsmøde I Klubhuset Torsdag, 27 November, 2008 (19:00)
Torsdagsløbetræning Kl. 17.30 Torsdag, 27 November, 2008 (17:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 27 November, 2008 (08:00)
T-løb Stråsø Sndag, 23 November, 2008 (10:00)
Griseriløb I Brande Lrdag, 22 November, 2008 (14:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 20 November, 2008 (18:00)
T-løb Ølgryde Plantage Sndag, 16 November, 2008 (00:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 15 November, 2008 (08:00)
Op/nedrykningsmatch I Rold Skov Bus Kl.7:30 Sndag, 09 November, 2008 (07:30)
Ingen Gymnastik Tirsdag, 04 November, 2008 (18:00)
Klubfest I Nymindegab Lrdag, 01 November, 2008 (18:30)
Træningsløb I Stråsø Lrdag, 01 November, 2008 (08:00)
Klubaften/ Bankospil Kl. 19.00 Torsdag, 30 Oktober, 2008 (19:00)
Torsdagsløbetræning Kl. 17.30 Torsdag, 30 Oktober, 2008 (17:30)
Ingen Gymnastik Tirsdag, 28 Oktober, 2008 (18:00)
Klubmesterskab - Sidste Afdeling Sndag, 26 Oktober, 2008 (10:00)
Træning Aflyst Pga Klubmesterskab Lrdag, 25 Oktober, 2008 (01:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 23 Oktober, 2008 (18:00)
T-løb Fejsø AFLYST Lrdag, 18 Oktober, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 16 Oktober, 2008 (18:00)
Tirsdagsgymnastik. Torsdag, 16 Oktober, 2008 (08:00)
MTB-O-træning Og O-træningsløb Silkeborg Vesterskov Lrdag, 11 Oktober, 2008 (11:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 09 Oktober, 2008 (18:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 06 Oktober, 2008 (19:00)
T-løb Haunstrup Lrdag, 04 Oktober, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 02 Oktober, 2008 (18:00)
B-løb Løvbakkerne Sndag, 28 September, 2008 (10:00)
Klubhuset Reserveret Til B-løb Sndag, 28 September, 2008 (08:00)
Klubaften Om Træningsløb Torsdag, 25 September, 2008 (19:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 25 September, 2008 (18:00)
Slettet Onsdag, 24 September, 2008 (19:30)
T-løb Stråsø Tirsdag, 23 September, 2008 (17:30)
Jubilæumsarrangement I Klubhuset. Lrdag, 20 September, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 18 September, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 18 September, 2008 (08:00)
T-løb Jeanette/ Thyras Plantager Tirsdag, 16 September, 2008 (17:45)
Klubhuset Udlånt Fredag, 12 September, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 11 September, 2008 (18:00)
T-løb Hørbylunde Nord Tirsdag, 09 September, 2008 (17:45)
Divisionsmatch Sndag, 07 September, 2008 (10:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 06 September, 2008 (16:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 05 September, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 04 September, 2008 (18:00)
T-løb Vestre Plantage-opdateret Tirsdag, 02 September, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 28 August, 2008 (18:00)
Træningsløb I BIRKEBÆK 26/8-2008 Tirsdag, 26 August, 2008 (12:00)
Funktionsledermøde - B-løb - Klubhuset Mandag, 25 August, 2008 (19:00)
Torsdagsløbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil August 07, 2008
Torsdagsløbetræning Torsdag, 21 August, 2008 (18:00)
T-løb Hørbylunde Syd Tirsdag, 19 August, 2008 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 18 August, 2008 (19:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 14 August, 2008 (18:00)
T-løb Husby Tirsdag, 12 August, 2008 (17:45)
T-løb Velling Tirsdag, 05 August, 2008 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 02 August, 2008 (08:00)
T-løb Momhøj Naturcenter Tirsdag, 29 Juli, 2008 (17:45)
T-løb Silkeborg Vesterskov Torsdag, 24 Juli, 2008 (18:00)
Torsdagsløbetræning På En Tirsdag Tirsdag, 22 Juli, 2008 (18:00)
T-løb Silkeborg Kobskov Torsdag, 17 Juli, 2008 (18:00)
Torsdagsløbetræning På En Tirsdag Tirsdag, 15 Juli, 2008 (18:00)
T-løb Silkeborg Østerskov Torsdag, 10 Juli, 2008 (18:00)
Torsdagsløbetræning På En Tirsdag Tirsdag, 08 Juli, 2008 (18:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 03 Juli, 2008 (18:00)
T-løb Hoverdal Øst Tirsdag, 01 Juli, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 26 Juni, 2008 (18:00)
T-løb Stråsø øst Tirsdag, 24 Juni, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 19 Juni, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 18 Juni, 2008 (08:00)
Liv I Sdr Anlæg Onsdag, 18 Juni, 2008 (08:00)
T-løb Herning Nordvest Tirsdag, 17 Juni, 2008 (17:45)
Klubhuset Udlånt Fredag, 13 Juni, 2008 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 13 Juni, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 12 Juni, 2008 (18:00)
MTB-O Sletten I Silkeborg Torsdag, 12 Juni, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 12 Juni, 2008 (08:00)
Pl 2009 Jens Jørgen Lyngaa Onsdag, 11 Juni, 2008 (08:00)
Grillaften Tirsdag D. 10.6.08 - Se U. Nyheder Tirsdag, 10 Juni, 2008 (21:00)
T-løb Knudmosen Tirsdag, 10 Juni, 2008 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 09 Juni, 2008 (19:15)
Klubhuset Udlånt Mandag, 09 Juni, 2008 (08:00)
Klubhuset Udlånt Sndag, 08 Juni, 2008 (08:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 07 Juni, 2008 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 05 Juni, 2008 (18:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 05 Juni, 2008 (08:00)
T-løb Løvbakker Tirsdag, 03 Juni, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 29 Maj, 2008 (18:00)
T-løb Haunstrup Tirsdag, 27 Maj, 2008 (17:45)
Kvindeløb I Ikast Den 17. Juni Tirsdag, 27 Maj, 2008 (00:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 22 Maj, 2008 (18:00)
Park Tour Ikast By Onsdag, 21 Maj, 2008 (17:30)
Ingen Træning - Park Tour Onsdag Tirsdag, 20 Maj, 2008 (00:00)
Klubhuset Udlånt Sndag, 18 Maj, 2008 (08:00)
Divisionsturnering, Tornby Sndag, 18 Maj, 2008 (06:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 15 Maj, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 14 Maj, 2008 (08:00)
T-løb Linnebjerg Tirsdag, 13 Maj, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 08 Maj, 2008 (18:00)
T-løb Husby Tirsdag, 06 Maj, 2008 (17:45)
Funktionsledermøde - Dansk Park Tour - I Klubhuset Mandag, 05 Maj, 2008 (19:15)
Fælles Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Maj 05, 2013
Fælles Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Juni 28, 2013
Klubhuset Udlånt Torsdag, 01 Maj, 2008 (08:00)
MTB-O Træningsløb I Kolding Onsdag, 30 April, 2008 (17:45)
T-løb Sparekasse Plantage Tirsdag, 29 April, 2008 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 26 April, 2008 (08:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 25 April, 2008 (13:24)
Klubaften, Sidste Torsdag I Hver Måned Torsdag, 24 April, 2008 (19:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 24 April, 2008 (18:00)
T-løb Birkebæk Tirsdag, 22 April, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 17 April, 2008 (18:00)
T-løb Fejsø Tirsdag, 15 April, 2008 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 14 April, 2008 (19:15)
Natløb Haunstrup Fredag, 11 April, 2008 (21:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 10 April, 2008 (18:00)
T-løb Harrild Hede Tirsdag, 08 April, 2008 (17:45)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 03 April, 2008 (18:00)
T-løb Hoverdal Vest Tirsdag, 01 April, 2008 (17:45)
Sprinttræning Kibæk By Lrdag, 29 Marts, 2008 (12:30)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 29 Marts, 2008 (08:00)
Klubaften. Lær Om Hjemmeside Og O-service Torsdag, 27 Marts, 2008 (19:30)
Påskeløb, Indkvartering Torsdag, 20 Marts, 2008 (08:00)
T-løb Hørbylunde Syd Lrdag, 15 Marts, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 13 Marts, 2008 (18:00)
Nordjysk 2 Dages Sndag, 09 Marts, 2008 (08:00)
Nordjysk 2 Dages Lrdag, 08 Marts, 2008 (10:00)
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil September 30, 2013
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver 7 Dage indtil Juni 30, 2012
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil December 23, 2011
Løbetræning Torsdag, 06 Marts, 2008 (18:00)
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil April 01, 2012
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Maj 15, 2012
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil Marts 22, 2013
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver 7 Dage indtil December 20, 2012
Løbetræning No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil August 08, 2013
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 01 Marts, 2008 (12:30)
MTBO Nørlund Plantage Lrdag, 01 Marts, 2008 (12:00)
Klubaften, Sidste Torsdag I Hver Måned Torsdag, 28 Februar, 2008 (19:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 28 Februar, 2008 (18:00)
T-løb Bjørslev Lrdag, 23 Februar, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 21 Februar, 2008 (18:00)
Bestyrelsesmøde Mandag, 18 Februar, 2008 (19:15)
MTB Sndag, 17 Februar, 2008 (14:00)
T-løb Brandlund Lrdag, 16 Februar, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 14 Februar, 2008 (18:00)
Langdistanceløb I Rejkjær Plantage Sndag, 10 Februar, 2008 (10:00)
Kursus Klitorientering Lrdag, 09 Februar, 2008 (09:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 07 Februar, 2008 (18:00)
Generalforsamling Mandag, 04 Februar, 2008 (19:00)
Træningsløb I Trehøje Lrdag, 02 Februar, 2008 (12:30)
T-løb Trehøje Lrdag, 02 Februar, 2008 (12:30)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 31 Januar, 2008 (18:00)
Langdistanceløb I Nord Og Syd Sndag, 27 Januar, 2008 (10:00)
Træningsløb Vestre Plantage Sndag, 27 Januar, 2008 (10:00)
Kursus, Kurveorientering Lrdag, 26 Januar, 2008 (09:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 24 Januar, 2008 (18:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 21 Januar, 2008 (19:00)
Vinterlang Ved Holstebro Sndag, 20 Januar, 2008 (10:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 17 Januar, 2008 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 16 Januar, 2008 (08:00)
Fælles Træningsløb Med Vestjydsk OK D. 13 Januar Kl. 10.00. Sndag, 13 Januar, 2008 (10:00)
Ekstra Træningsløb Den 12. Januar Lrdag, 12 Januar, 2008 (12:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 10 Januar, 2008 (18:00)
T-løb Brejning Krat Torsdag, 10 Januar, 2008 (12:30)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 10 Januar, 2008 (08:00)
T-løb Brejning Krat Lrdag, 05 Januar, 2008 (12:30)
MTB-O-vinterlang Lrdag, 05 Januar, 2008 (12:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 03 Januar, 2008 (18:00)
MTB-O Træningsløb I Silkeborg Onsdag, 02 Januar, 2008 (11:00)
Juleløb I Knudmosen Kl 1230 Lrdag, 29 December, 2007 (12:30)
Juleløb Flyttet Til Lørdag 29.dec. Kl 1230 Onsdag, 26 December, 2007 (00:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 22 December, 2007 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 20 December, 2007 (18:00)
T-løb Harreskov Lrdag, 15 December, 2007 (12:30)
Julefrokost Torsdag, 13 December, 2007 (18:00)
Klubhuset Udlånt Mandag, 10 December, 2007 (08:00)
Haunstrup, Træningsløb, Mangepostløb Emit 8/12 Lrdag, 08 December, 2007 (12:30)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 03 December, 2007 (19:00)
Klubhuset Udlånt Mandag, 03 December, 2007 (08:00)
Klubhuset Udlånt Til Team Triathlon Lrdag, 01 December, 2007 (15:00)
T-løb Løvbakker Lrdag, 01 December, 2007 (12:30)
Julehygge I Løvbakkerne Lrdag, 01 December, 2007 (12:30)
Torsdagstræning 29/11 Torsdag, 29 November, 2007 (18:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 29 November, 2007 (08:00)
Ekstra Træningsløb For Klubbens Modigste Mænd Og KvinderSpændende Sndag, 25 November, 2007 (10:00)
T-løb Stråsø Vest Lrdag, 24 November, 2007 (12:30)
Bankospil Onsdag, 21 November, 2007 (18:30)
T-løb Nørlund Syd Lrdag, 17 November, 2007 (12:30)
Løbetræning Torsdag Torsdag, 15 November, 2007 (18:00)
Gymnastik/motion No Recurrence Found (18:30)
Gentag hver 7 Dage indtil December 18, 2007
Gymnastik/motion No Recurrence Found (18:30)
Gentag hver 7 Dage indtil Februar 05, 2008
Gymnastik/motion Tirsdag, 13 November, 2007 (08:00)
Fællesudvalgsmøde Mandag, 12 November, 2007 (18:00)
Klubhuset Udlånt Sndag, 11 November, 2007 (08:00)
T-løb Ikast By Lrdag, 10 November, 2007 (12:30)
Klubfesten Flyttet Til: Lrdag, 03 November, 2007 (18:30)
T-løb Silkeborg Nordskov Lrdag, 03 November, 2007 (13:00)
MTB-løb Skelhøj Lrdag, 03 November, 2007 (10:00)
Klubhuset Udlånt Torsdag, 01 November, 2007 (08:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 31 Oktober, 2007 (08:00)
Nørlund Nord T-løb Med Nyt Startsted Lrdag, 27 Oktober, 2007 (12:30)
Klubaften, Digital Fotografering Torsdag, 25 Oktober, 2007 (19:30)
DM Ultralang I Husby Klitplantage Sndag, 21 Oktober, 2007 (10:00)
Træningsløb I Brandlund Lrdag, 20 Oktober, 2007 (12:30)
MTB-O Cup I Ålum Sndag, 14 Oktober, 2007 (08:00)
Skelhøj T-løb Lrdag, 13 Oktober, 2007 (12:30)
DM I MTB-O 2007 Lrdag, 13 Oktober, 2007 (08:00)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 13 Oktober, 2007 (08:00)
Torsdags Løbetræning Torsdag, 11 Oktober, 2007 (18:00)
Klubhus Udlånt Tirsdag, 09 Oktober, 2007 (15:00)
Op/nedrykningsmatch I Silkeborg Sndag, 07 Oktober, 2007 (00:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 05 Oktober, 2007 (08:00)
Torsdagstræning Torsdag, 04 Oktober, 2007 (18:00)
Divisionsmatch Sndag, 30 September, 2007 (07:30)
Klubhuset Udlånt Fredag, 28 September, 2007 (08:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 27 September, 2007 (18:00)
Stråsø T-løb Tirsdag, 25 September, 2007 (17:45)
Klubhuset Udlånt Tirsdag, 25 September, 2007 (08:00)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 24 September, 2007 (19:00)
MTB-O Træning Lrdag, 22 September, 2007 (11:00)
Torsdagsløbetræning Torsdag, 20 September, 2007 (18:00)
Birkebæk T-løb Tirsdag, 18 September, 2007 (12:00)
Klubmesterskab Sndag, 16 September, 2007 (08:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Torsdag, 13 September, 2007 (18:00)
Løbetræning Fra Klubhuset No Recurrence Found (18:00)
Gentag hver Torsdag indtil April 02, 2009
Hørbylunde Nord T-løb Tirsdag, 11 September, 2007 (17:45)
DM Lang I Klinteskoven Sndag, 09 September, 2007 (10:00)
DM Stafet I Klinteskoven Lrdag, 08 September, 2007 (11:00)
Klubhuset Udlånt Fredag, 07 September, 2007 (08:00)
Træningsløb I Silkeborg Torsdag, 06 September, 2007 (18:00)
Løbetræning Fra Klubhuset Torsdag, 06 September, 2007 (18:00)
Harrild Hede T-løb Tirsdag, 04 September, 2007 (17:45)
Fuglsang Sø Rundt Lrdag, 01 September, 2007 (14:00)
Linnebjerg T-løb Tirsdag, 28 August, 2007 (12:00)
T-løb Birkebæk Sndag, 26 August, 2007 (17:45)
Klubhuset Udlånt Fredag, 24 August, 2007 (08:00)
Bjørslev T-løb Tirsdag, 21 August, 2007 (17:45)
Klubhuset Udlånt Lrdag, 18 August, 2007 (08:00)
Torsdagstræning Torsdag, 16 August, 2007 (18:00)
Momhøj T-løb Tirsdag, 14 August, 2007 (17:45)
Bestyrelsesmøde I Klubhuset Mandag, 13 August, 2007 (19:00)
DM-mellem Lrdag, 11 August, 2007 (08:00)
Torsdagstræning Torsdag, 09 August, 2007 (18:00)
Klubhuset Udlånt Onsdag, 08 August, 2007 (08:00)
Velling T-løb Tirsdag, 07 August, 2007 (17:45)
Trehøje T-løb Tirsdag, 31 Juli, 2007 (17:45)
Træningsløb I Nørlund Tirsdag, 24 Juli, 2007 (08:00)
Liv I Sdr Anlæg Onsdag, 18 Juli, 2007 (08:00)
T-løb Haunstrup Fredag, 08 December, 2006 (12:30)
Bestyrelsesmøde Sndag, 03 December, 2006 (19:00)
Ekstra Træningsløb For Klubbens Modigste Mænd Og KvinderSpændende Lrdag, 25 November, 2006 (10:00)
Brandlund T-løb Fredag, 20 Oktober, 2006 (12:30)
Nørlund Test Sndag, 01 Oktober, 2006 (08:00)
Klubmesterskab Lrdag, 16 September, 2006 (10:00)
Herning Løbet Fredag, 15 September, 2006 (14:00)
Nørlund ½marathon Fredag, 08 September, 2006 (13:30)
Klubhuset Udlånt No Recurrence Found (15:00)
Hver dag indtil August 06, 2011 (15:00)
Klubweekend Til Nymindegab No Recurrence Found (08:00)
Hver dag indtil November 02, 2008 (08:00)
Klubhuset Udlånt No Recurrence Found (08:00)
Hver dag indtil Maj 06, 2012 (08:00)
Klubhuset Udlånt No Recurrence Found (08:00)
Hver dag indtil Juni 20, 2011 (08:00)
Telte Til Påskeløb No Recurrence Found (08:00)
Hver dag indtil April 16, 2017 (08:00)
1397 begivenhed(er) p 1 side(r)  

Sg i kalender